Skip to main content
Mokytojų portalas

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys

  • Šio skyriaus tikslas
    Žaidimo sekcijos tikslas – mokiniams išmokti užprogramuoti robotą Autopilotą važiuoti ir suktis skirtingais greičiais, naudojant blokus [nustatyti pavaros greitį] ir [nustatyti posūkio greitį]. Mokiniai pradeda „Play“ sekciją mokydamiesi važiuoti numatytuoju greičiu (50 %), sumažindami ir padidindami greitį. Prieš pradėdami veiklą, jie prideda kaištį prie vieno iš Autopiloto ratų, kad galėtų aiškiau matyti greičio skirtumus. Tada jie išmoksta suktis numatytuoju greičiu (50%), sumažinti ir padidinti greitį.

    Perskaitykite šį puslapį su mokiniais prieš pereidami prie kintančio greičio tyrinėjimo. Pasinaudokite Motyvuoti diskusijos klausimus po skaitymo, kad pagalvotumėte, kada jie gali pakeisti savo robotų greitį atliekant skirtingas užduotis.

  • Robotų elgsena
    Norėdami sužinoti apie roboto elgesį keičiant greitį, spustelėkite vieną iš šių nuorodų (Google Doc/.docx/.pdf).

 

VEX IQ Smart Motors gali būti užprogramuotas suktis arba važiuoti įvairiais greičiais. Jei anksčiau užprogramavote savo robotą važiuoti ar sukti, tikriausiai tai padarėte numatytuoju greičiu. Numatytasis greitis yra greitis, kuriuo išmanieji varikliai sukasi automatiškai – jei nepridedate jokio tipo bloko greičiui nustatyti. Numatytasis greitis yra 50 % didžiausio greičio. Didžiausias greitis yra 100%.

Greičio nustatymo blokai yra svarbūs, nes galbūt norėsite, kad jūsų robotas važiuotų arba suktųsi greičiau ar lėčiau. Pavyzdžiui, galite lenktyniauti su kitu robotu ir norite, kad jūsų robotas važiuotų kuo greičiau. Arba galbūt norėsite, kad jūsų robotas važiuotų ar suktųsi lėčiau, pavyzdžiui, kai jis turi kruopščiai atlikti užduotį, pvz., judėti labirintu.

 

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuoti diskusiją

K: Ar kuris nors mokinys anksčiau naudojo bloką greičiui nustatyti? Kodėl jie juo naudojosi? Kaip tai pagerino jų roboto projektą?
A: Jei nė vienas mokinys anksčiau jo nenaudojo, galite pereiti prie kito klausimo. Jei mokinys (-iai) jį naudojo, paprašykite jų paaiškinti, kodėl jie naudojo jį savo projekte. Visiems mokiniams pabrėžkite, kad variklių sulėtinimas arba jų padidinimas buvo tinkamas roboto užduočiai.

Kl.: Kokius dalykus užprogramuotumėte robotui daryti lėtai? Kokius dalykus užprogramuotumėte greitai atlikti robotą?
A: Atsakymai gali labai skirtis, tačiau ši diskusija turėtų pabrėžti, kad kruopštaus tikslumo reikalaujančios užduotys dažnai atliekamos lėčiau. Tais atvejais, kai laikas iki pabaigos yra svarbesnis už kruopštų tikslumą, robotą galima užprogramuoti greitesniems judesiams.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys ir greitis

Šioje STEM laboratorijoje studentai naudoja blokus greičiui nustatyti, bet daugiausia dėmesio skiria didžiausio greičio procentinei daliai greičio bloke keisti. Greitis paprastai apibrėžiamas kaip greitis ir kryptis. Studentai gali paklausti apie tai. Keičiant roboto greitį, keičiasi ir jo greitis. Roboto judėjimo kryptis nustatoma kituose blokuose (pvz., [drive] arba [turn] blokas).