Інструменти вчителя
У цій частині дослідження учні створять проект для виконання завдання з переробки. Студенти повинні будуть:
-
Створіть файл проекту
-
Окресліть кроки, використовуючи блоки коментарів
-
Перекладіть блоки коментарів у VEXcode IQ
-
Підготувати та запустити проект
Крок 1: Підготовка до кодування
Пам’ятайте, що ви завжди можете переглянути навчальні посібники, щоб дізнатися більше про блоки, послідовності та усунення несправностей. Скористайтеся розділом Довідка , якщо ви хочете дізнатися, що робить певний блок або як ним користуватися.
Використання блоків із специфікою
Щоб переміститися на певну відстань, скористайтеся блоком [drive for] і змініть напрямок і пройдену відстань, налаштувавши параметри в блоці.
Щоб повернути праворуч або ліворуч з будь-яким кроком у градус, використовуйте блок [turn for]. Знову ж таки, ви можете налаштувати параметри відповідно до ваших потреб дизайну.
Відкрийте новий проект
Програміст повинен почати новий проект із шаблоном Autopilot (Drivetrain), назвати його та зберегти. Оскільки ми будемо створювати шлях для робота-переробника, перейменуйте свій проект у «Recycle Run».
Щоб отримати нагадування про те, як почати роботу, перегляньте навчальні посібники або приклади програм для довідки.
Поради вчителю
-
Це має бути той самий процес, який застосовувався в попередніх Drive та Turning Labs. Попросіть студента, який не є програмістом, нагадати класу про деякі з цих кроків, щоб переконатися, що всі залучені та слідкують за процесом (навіть якщо вони фізично не натискають кнопки).
-
Нагадайте студентам про розділ Довідка і про те, що він завжди доступний під час їхнього процесу, якщо їм знадобиться додаткова підтримка. Учням слід заохочувати самостійно вирішувати проблеми, перш ніж звертатися за підтримкою до вчителя.
-
Якщо учень вперше використовує VEXcode IQ, він може звернутися до посібників у будь-який час під час дослідження. Підручники розташовані на панелі інструментів.
Крок 2: Створіть список кроків за допомогою блоків коментарів
Що таке коментарі?
Коментарі зазвичай додаються до проектів, щоб пояснити, що програміст хотів робити в частинах проекту. Тож вони корисні під час співпраці та усунення несправностей.
У цьому випадку ми збираємося використовувати їх, щоб допомогти нам скласти загальний список кроків, які повинен зробити робот, щоб виконати своє завдання.
Що перше збирається зробити робот?
У проекті використовуйте блоки [comment], щоб створити основну послідовність у вашій групі. Диктофон або програміст має вказати перші 10 кроків у VEXcode IQ, з коментарями блоком для кожного кроку. Дивіться приклад тут.
Текст у блоці не обов’язково має бути таким конкретним, як самі блоки, оскільки це лише посібник, якого слід дотримуватися, коли ви починаєте створювати фактичну послідовність кодування.
Інструменти вчителя
Це також можна зробити за допомогою Примітки до проекту. За допомогою примітки ви просто вводите кроки, подібно до того, як ви їх перелічуєте на папері. У цьому випадку примітки та коментарі можна використовувати як взаємозамінні. Ми обираємо використовувати блоки коментарів тут з двох причин: отримати додаткову практику з природою методу блокування VEXcode IQ і тому, що ви можете додавати кожен крок коментаря до фактичної послідовності блоків коду під час роботи.
Клацніть посилання на базу знань VEX Robotics для отримання додаткової інформації про коментарі і примітки.
Крок 3: Створіть послідовність кодування
Тепер настав час перевести ці кроки в послідовність блоків.
-
Ваш робот повинен починати шлях обличчям вперед, тому перетягніть блок [drive for] і встановіть параметри відповідно до першого кроку вашого шляху.
-
Шукайте наступний крок, відпустіть чергу для блоку та встановіть параметри відповідно до наступного кроку на вашому шляху.
Коли ви потрапляєте в кімнату, додайте блок індикаторів (наприклад, [налаштувати колір сенсорного світлодіода] або [відтворити звук]). Оскільки автопілот не може забрати речі, індикатор показує, що робот збирає переробку, перш ніж рухатися далі. -
Продовжуйте перетягувати блоки та встановлювати параметри, доки не завершите шлях для свого робота Recycle.
Інструменти вчителя
-
Перевіряйте по дорозі
Коли ваші учні працюють і експериментують, пройдіться, щоб стежити за прогресом. Нагадуйте та заохочуйте студентів перевіряти свою роботу, коли вони йдуть, щоб переконатися, що вони включають УСІ необхідні кроки та контрольні точки на шляху. Тестування коду меншими частинами може допомогти запобігти розчаруванням наприкінці процесу та звести до мінімуму пошук несправностей. -
Командна робота рухає процес
Хоча кодування часто є індивідуальною справою, у цьому досвіді кожен член команди може бути залучений до процесу кодування. Ви можете вказати на стратегії командної роботи, щоб допомогти кожній команді працювати разом. Щоб отримати додаткову рубрику співпраці, клацніть одне з наведених нижче посилань (Google Doc/.docx/.pdf)Наприклад: процедури «Виклик і код» дозволяють залучити більше людей. Реєстратор перераховує напрямки, будівельник додає відстані, водій викликає інструкції блоку програмісту, а програміст кодує їх у проект.
Поради вчителю
Для огляду конфігурація двигунів і датчиків автопілота:
-
Порт 1: лівий двигун
-
Порт 2: датчик відстані
-
Порт 3: датчик кольору
-
Порт 4: датчик гіроскопа
-
Порт 5: сенсорний світлодіод
-
Порт 6: правий двигун
-
Порт 8: бамперний перемикач
-
Порт 9: бамперний перемикач
Крок 4: Підготовка до запуску проекту
Перш ніж запустити проект, чи підготували ви кожен із цих елементів? Будівельник повинен перевірити кожне з наступного:
-
Чи всі двигуни та датчики підключено до правильного порту?
-
Чи розумні кабелі повністю вставлені в усі двигуни та датчики?
-
Акумулятор заряджений?
Щоб ознайомитись із завантаженням і запуском проекту, перегляньте навчальні посібники.
Крок 5: Тест Запустіть свій проект
Тепер настав час протестувати ваш проект! Переконайтеся, що ваш робот-автопілот має достатньо місця, щоб він міг запустити повну програму, не впавши та не наштовхнувшись на іншого робота чи команду.
-
Тепер Оператор повинен запустити першу частину проекту на роботі Autopilot, переконавшись, що проект виділено, а потім натиснувши кнопку Перевірити.
-
Як пройшов ваш тестовий запуск? Чи проїхав ваш робот той шлях, який ви думали? Дотримуйтесь діаграми усунення несправностей і продовжуйте створювати та перевіряти розділи коду, доки не знайдете повний шлях.
Поради вчителю
-
Від’єднайте USB
Якщо учні використовують комп’ютер, нагадайте їм від’єднати USB-кабель від Robot Brain перед запуском проекту. -
Створіть визначений простір для кожної команди
Ви можете дати кожній команді великий аркуш паперу, який вони можуть розкласти на підлозі або на столі, щоб на ньому запускати свій проект автопілота. Це допоможе гарантувати, що кожна команда матиме достатньо місця, щоб завершити пробіжку, не впавши та не потрапивши в робочий простір іншої команди. -
Оцінка
Відкритий характер цього виклику руху означає, що проблема може вирішуватися кількома дизайнами та кодовими послідовностями. Отже, як можна оцінити різні успішні рішення? З точки зору інформатики, ефективність є ключовою. Кращим рішенням буде кодова послідовність із використанням найменшої кількості блоків.