Skip to main content
Portalu Nauczycieli

Laboratoria STEM zaprojektowano jako uzupełniające doświadczenia edukacyjne, które są elastyczne i można je wdrażać na wiele różnych sposobów. Skorzystaj z Przewodnika po tempie, aby dopasować Laboratorium STEM zmiany prędkości do swojego harmonogramu. To laboratorium STEM można dostosować do realizacji trwającej 45, 80, 110 minut zamiast pełnych 165 minut uwzględnionych w materiałach.

Opcje wdrożenia tego laboratorium STEM obejmują:

  • Jeśli masz ograniczoną ilość czasu, wypełnij tylko sekcje Szukaj i Graj. Łączny czas trwania obu sekcji wynosi 110 minut. Studenci nadal będą zdobywać doświadczenia zarówno w budowaniu, jak i programowaniu.
  • Opcją na 80 minut jest przygotowanie robota Autopilota (lub dwóch) przed zajęciami i poproszenie uczniów o wykonanie sekcji „Zabawa” i „Przemyślenie”. Ta opcja zagraża pewnym możliwościom budowania, aby zmaksymalizować doświadczenie programowania.  Uczniowie mogą następnie uruchamiać i testować swoje projekty, korzystając z udostępnionego autopilota.
  • Możesz skrócić czas spędzony w sekcjach Szukaj, Graj lub Przemyśl, nie uczestnicząc w sugerowanych dyskusjach.
  • Jeśli masz tylko 45 minut i możesz przygotować co najmniej jednego autopilota przed zajęciami, poproś uczniów o wypełnienie sekcji Graj, aby zdobyć doświadczenie w programowaniu za pomocą VEXcode IQ do ustawiania prędkości jazdy i skrętu robota.

Przewodniki po tempie pracy w STEM Lab zawierają podgląd koncepcji nauczanych w każdej sekcji (Szukaj, Graj, Zastosuj, Przemyśl, Wiedz) Laboratorium STEM, opisują zasoby, których nauczyciele mogą używać do nauczania tych koncepcji, oraz identyfikują wszystkie potrzebne materiały. Przewodnik po laboratorium STEM to edytowalny dokument Google, który możesz zapisać na swoim urządzeniu i modyfikować w zależności od ograniczeń klasy i potrzeb uczniów.

Przewodnik po zmianie stymulacji prędkości

Dokument Google .docx .pdf