- 8 - 15 gadi
- 45-145 minūtes
- Iesācējs
Apraksts
Studenti tiek aicināti sekot inženiertehniskajam projektēšanas procesam, lai uzbūvētu augstāko iespējamo torni, kas spēj izturēt simulētu zemestrīci.
Galvenie jēdzieni
Inženierprojektēšanas process, Inženiertehniskā piezīmju grāmatiņa, Iteratīvs dizains, Tradicionālās un seismiskās izolācijas struktūras
Mērķi
-
Izveidojiet augstu torni, lai iteratīvi izturētu simulētu zemestrīci.
-
Izveidojiet inženierzinātņu piezīmju grāmatiņu, kurā var organizēt viņu darbu.
-
Novērtējiet to dizainus, lai tos uzlabotu un uzlabotu.
-
Analizējiet, kā un kāpēc tika projektēti debesskrāpji.
-
Analizējiet, kā ēkas dizains iztur zemestrīces.
-
Pielietot celtniecības tehnikas un prasmes konstrukcijas nostiprināšanai.
-
Izprotiet dizaina iezīmes, kas jāņem vērā, projektējot torni.
Nepieciešamie materiāli
-
VEX IQ Super komplekts
-
Materiāli inženierijas piezīmjdatoriem (sagatavoti vai izveidoti ar līniju vai milimetru papīru un mapēm)
Veicināšanas piezīmes
-
Lai gan robotu smadzenes ir iekļautas zemestrīču platformas būvē, nav nepieciešama programmēšana. Viedais motors tiks vadīts tieši, izmantojot ierīces izvēlni.
-
Katrai komandai nav jāveido sava zemestrīču platforma. Laika interesēs varat izveidot vienu, ko visas komandas izmantotu izaicinājumam.
-
Ja katra komanda veido zemestrīču platformu, varat pārbaudīt platformas pēc Build and Explore, lai pārliecinātos, ka tās darbojas, pirms nokļūstat izaicinājumā. Skatiet Zemestrīces platformas iestatīšanas instrukcijas.
-
Zemestrīces platforma dažreiz izklausās trokšņaini, taču tas ir normāli. Maz ticams, ka detaļas saplīsīs.
-
Kad darbība tiek ieviesta, Zemestrīces platformas attēlā tiek parādīts torņa viettura siluets. Šis siluets nav ieteicamā forma torņa projektēšanai.
-
Inženierzinātņu piezīmju grāmatiņa var būt tikpat vienkārša kā izklāts papīrs mapē vai saistniekā. Parādītais piezīmjdators ir sarežģītāks piemērs, kas ir pieejams, izmantojot VEX.
-
Torņa projektēšanas, būvniecības un testēšanas iteratīvais process var ietvert vairāk kārtu un/vai vairāk projektēšanas laika, nekā norādīts aktivitātē.
-
Iteratīvā projektēšanas procesā pirms izaicinājuma komandām jāpārbauda savu torņu izturība un stabilitāte. Tomēr laika interesēs viņi var sākt pārbaudīt savus torņus ar zemestrīces platformu agrāk nekā izaicinājums.
-
Zemestrīces platformas izveidei vajadzētu ilgt aptuveni 30 minūtes. Torņu, nolasījumu un rakstīšanas iteratīvajai izstrādei vajadzētu aizņemt aptuveni 90 minūtes, kam seko 30 minūtes pieteikuma nolasījumu pabeigšanai. Izaicinājumam vajadzētu ilgt aptuveni 60–90 minūtes atkarībā no tā, vai torņi tiek pārbaudīti vienlaicīgi. Visbeidzot, novērtējumam var būt nepieciešamas pat 30 minūtes.
Izglītības standarti
Tehnoloģiskās pratības standarti ((STL))
- 1: F, G
-
2: Q, R
-
7: C
-
8: E, F, G
-
9: H
-
11: K, L
-
12: H
-
20: F, G
Nākamās paaudzes zinātnes standarti ((NGSS))
-
MS-ETS1-2
-
MS-ETS1-4
Vispārējie valsts pamatstandarti ((CCSS))
-
RI.6-8.10
-
SL.6-8.1
-
WHST.6-8.2
-
WHST.6-8.10
-
RST.6-8.1
-
RST.6-8.3
-
RST.6-8.4
-
RST.6-8.10
Austrālijas standarti