Skip to main content

STEM Laboratuvarları
Denetleyicili Clawbot

Öğretmen Araç Kutusu simgesi Öğretmen Araç Kutusu - Oluşturmadan Önce

  • Öğrencilere inşaat sürecine başlamadan önce inşaat için gerekli tüm parçaları toplamalarını tavsiye edin. tasarruf etmek için başka bir seçenek eğitmenin tüm parçaları öğrenciler gelmeden önce organizeolabilir.

  • Süper Kit'te yer alan ölçekli parça posterine bakarak öğrencilere Akıllı Kabloların uzunlukları ile yapının diğer parçaları arasında ayrım yapmalarını tavsiye edin. Akıllı Kablo uzunluklarının kablo üzerinde belirtilmediğini ve listelenen parçaların 1:1 ölçeklendirilmediğini, birbirlerine göre göreceli olarak ölçeklendirildiklerini unutmayın.

  • Bir yapıyı diğerlerinden daha hızlı tamamlayan öğrencilerin ilgisini nasıl çekeceğinize dair öneriler için bu makaleye .

Clawbot'u inşa edin

Clawbot'u oluşturmak için yapım talimatlarını takip edin.

Clawbot IQ'yu oluşturmak için oluşturma talimatlarındaki adımları açın ve izleyin.Clawbot IQ için oluşturma talimatlarının kapak sayfasının görüntüsü

Öğreniminizi Genişletin simgesi Öğreniminizi Genişletin - Dişli Oranları

Öğrenciler bir parkurda veya başka bir mücadelede Clawbot'u yönlendirirken dişli oranlarının motor performansını nasıl etkilediğini keşfetmek isteyebilirler. Dişli oranları hakkında ek bilgi için tıklayın.

Google Dokümanı / .docx / .pdf

Öğretmen Araç Kutusu simgesi Öğretmen Araç Kutusu - Kontrol Listesi

Tüm öğrenciler derlemeyi tamamladıktan sonra öğrencilerin devam etmeye hazır olduklarından emin olmak için bu kontrol listesini gözden geçirin.

  • Clawbot IQ'nun doğru şekilde oluşturulduğunu kontrol edin.

  • Pilin VEX IQ Robot Beynine şarjlı ve bağlı olup olmadığını kontrol edin.

  • İyi bir bağlantı için tüm Akıllı Kabloların  sıkı bir şekilde takılı olduğundan emin olun.

  • Öğrencilerin  fazladan parçalarını kaldırdıklarını ve alanlarını temizlediklerini kontrol edin.