Skip to main content

niszczyciele zamków
Lekcja 5: Zawody w rozbijaniu zamków

Konkurować

Teraz przyszedł czas na rywalizację w konkursie Castle Crasher ! W tych autonomicznych zawodach Twój robot będzie próbował zdobyć jak najwięcej punktów, rozbijając „zamki” i zrzucając kostki z pola. Każda kostka usunięta podczas meczu jest warta jeden punkt, a robot z największą liczbą punktów wygrywa! Zaprogramuj swojego robota, aby wyszukiwał, rozbijał i oczyszczał zamki – ale uważaj, nie chcesz spaść z Pola! Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak zastosować wszystko, czego nauczyłeś się wcześniej, w konkursie Castle Crasher.

Zrozumienie zasad

Akcja Castle Crasher ma charakter autonomicznego meczu, którego celem jest zakodowanie robota tak, aby wyszukiwał, rozbijał się i usuwał sześcianowe „zamki” z podniesionego pola w celu zdobycia punktów. Miej oko na lokalizację zamków, ponieważ są one losowe na początku każdego meczu.

Ty i Twój zespół możecie zastosować proces projektowania inżynieryjnego do swojego robota i kodu, aby zmaksymalizować swój wynik podczas biegu. 

Istnieje wiele strategii, dzięki którym możesz skutecznie konkurować w zawodach Castle Crasher. Obejrzyj tę animację, aby zobaczyć przykład gry Castle Crasher w akcji!

Plik wideo

Przeczytaj ten dokument, aby przeanalizować i zinterpretować zasady konkursu. Google / .docx / .pdf

Czytając zasady, zastanów się, jak możesz je wykorzystać do opracowania strategii gry.

BaseBot z podłączonymi czujnikami strącający kostkę z pola w zawodach Castle Crasher

Sprawdź, czy rozumiesz 

Zanim przejdziesz do następnego filmu, upewnij się, że rozumiesz zasady konkursu, odpowiadając na pytania zawarte w poniższym dokumencie w swoim notatniku inżynierskim. 

Sprawdź, czy rozumiesz pytania Google / .docx / .pdf

Stosowanie procesu projektowania inżynieryjnego

Obejrzyj ten film o procesie projektowania inżynieryjnego, aby zobaczyć, jak przejść przez kolejne etapy, aby kontynuować rozwój i wprowadzanie kolejnych zmian w strategii gry, kodzie lub projekcie robota na potrzeby konkursu Castle Crasher. 

Plakat dotyczący procesu projektowania otwartej inżynierii

Wspólne podejmowanie decyzji

Podczas pracy nad procesem projektowania inżynierskiego będziesz musiał komunikować się z członkami swojego zespołu. Obejrzyj ten film, aby zobaczyć przykłady dobrej komunikacji, które możesz wykorzystać podczas podejmowania decyzji ze swoim zespołem.


Wybierz < Wróć do lekcji , aby wrócić do przeglądu lekcji. 

Wybierz Następny > , aby zastanowić się nad tym, czego się nauczyłeś i zrobiłeś podczas tej lekcji.