Skip to main content
Учительський портал

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя - Мета цієї сторінки

Ця сторінка допоможе студентам встановити зв’язок між крутним моментом або швидкістю та змагальними роботами. Перш ніж читати цю сторінку, попросіть студентів обміркувати різні функції та частини роботів, які пов’язані з крутним моментом і/або швидкістю, і записати ці ідеї у свої інженерні блокноти. Коли учні записали свої ідеї, прочитайте цю сторінку всім класом.

Конкурс IQ
Armbot IQ

Крутний момент або швидкість у змаганнях з робототехніки

Перевага вашого робота в крутному моменті чи швидкості залежатиме від ваги об’єктів, з якими він взаємодіє (наскільки важка частина робота, скільки сил йому знадобиться для виконання свого завдання), а також від того, наскільки швидко чи обережно ви хочете виконане завдання (переміщення по полю проти обережного захоплення та переміщення ігрової фігури).

Корисно розглянути можливість використання переваг крутного моменту або швидкості для виконання завдань, подібних до цих:

  • Переміщення всього робота по полю - перевага в швидкості

  • Підйом і переміщення великих рук або кігтів робота – перевага крутного моменту

  • Контроль кігтя, щоб міцно утримувати ігрові об’єкти – перевага крутного моменту

  • Переміщення маленької деталі, яка збирає дрібні ігрові предмети - перевага в швидкості

Важливо прочитати та розглянути правила змагань, щоб ви могли стратегічно побудувати змагального робота на швидкість і силу.

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя - Висновок

Завершіть цей розділ, залучивши учнів до обговорення в цілому класі. Попросіть студентів поділитися своїми думками щодо важливості крутного моменту або швидкості для змагальних роботів і підсумувати те, чого вони дізналися з цього розділу. Заохочуйте студентів ділитися своїми коментарями зі своїх інженерних зошитів.