Skip to main content
Tanári portál

Tanári eszköztár ikonra Tanári eszköztár

  • A szakasz célja
    Ez az Újragondolás rész lehetővé teszi a tanulóknak, hogy értékeljék és felülvizsgálják a kódot, amelyen a Play részben dolgoztak, hogy projektjeik pontosabbak és hatékonyabbak legyenek. A kódhatékonyság gondolatát bevezetik, miközben a tanulók azon dolgoznak, hogy átgondolják a különböző kódolási szekvenciák előnyeit és hátrányait, és megosszák ötleteiket, kérdéseiket és preferált megoldásaikat csoportjaikon és az osztály egészén belül.

    Ez a rész a következő újragondolási tevékenységeket tartalmazza:

    • Finomítsa a kódot

      • Értékelje a kód és a tervezés pontosságát és hatékonyságát

      • Szükség szerint módosítsa és javítsa a projektet

    • Értékeld és magyarázd el

      • Tekintse meg egy leképezési probléma többféle kódolási megoldását, határozza meg, melyik az előnyben részesített megoldás, és magyarázza el, miért

    • Gondolja át a kérdéseket

    A hallgatók a csoportjukkal együtt dolgoznak projektjeik továbbfejlesztésén, és rögzítik gondolataikat és ötleteiket mérnöki jegyzetfüzeteikbe. Ezenkívül választható csapat (Google Doc/.docx/.pdf) és egyéni (Google Doc/.docx/.pdf) mérnöki notebook rubrika.

    Az Újragondolás szakasz elején helyezze a tanulókat csoportjaiba, és kérje meg a tanulókat, hogy válasszák ki szerepeiket, kattintson a következő hivatkozások egyikére a szerepekkel és a csoportok felépítésével kapcsolatos további információkért (Google Doc/.docx/.pdf). Kattintson a következő hivatkozások egyikére egy opcionális együttműködés rubrikához (Google Doc/.docx/.pdf).

Finomítsa a kódot

Emlékszel a kódra a Play szakaszból? Most játszunk ezzel a kóddal, hogy segítsünk finomítani és felülvizsgálni, hogy jobban elérje célját. Ennek az újragondolási tevékenységnek 3 lehetősége van:

  • A Sequencing Challenge– segít átgondolni a létrehozott kódot, annak működését, és azt, hogy miért nem működik.

  • Coding Challenge– segít gyakorolni olyan kódolási szekvenciák létrehozását, amelyek megkerülik a további akadályokat.

  • Egy kihívás – segít újragondolni a kódot, és átírni, hogy kevesebb blokkal működjön.

Miután a tanár elmondta a csoportnak, hogy melyik kihívással kezdje, lépjen a következő oldalra, és kövesse az adott kihívás lépéseit.

Tanári eszköztár ikonra Tanári eszköztár

  • Az újragondolás mint differenciálási stratégia
    Mivel a tanulók a Play szakaszban létrehozott kóddal dolgoznak majd, az Újragondolás tevékenységek nagyszerű lehetőséget kínálnak arra, hogy megkülönböztetést kínáljanak azoknak a diákoknak, akiknek több időre van szükségük, vagy akik küszködnek a szekvenálási koncepciókkal. . A Kód finomítása tevékenység olyan tanulók számára használható, akik még mindig a kódjuk befejezésén dolgoznak a Lejátszás részben; míg az Értékeld és magyarázd el tevékenységet azok a hallgatók kaphatnak, akik készek a további gyakorlásra a tanult szekvenálási és kódolási készségek alkalmazásában.

  • Finomítsa a kódot
    Ennek a tevékenységnek az a célja, hogy újra átnézze a Lejátszás részben létrehozott kódsorozatokat, és finomítsa azokat a hatékonyság és a pontosság szem előtt tartásával. A tevékenységen belül számos lehetőség/kihívás létezik, és a tanulók erősségeitől és kódolással kapcsolatos küzdelmeitől függően az Újragondolt kihívások ennek megfelelően oszthatók fel.

    • Sorrendezési kihívás: Elérte a kódszekvenciája a célt? Miért vagy miért nem? Finomítsa és írja át a sorozatot, hogy pontosabban kövesse a feltérképezett útvonalat.

      • Olyan tanulók számára készült, akik nem zárták le a Play szakaszt működő kódszekvenciával, és akiknek több időre van szükségük a hibaelhárításhoz és a kód javításához.

    • Kódolási kihívás: Mi a teendő, ha a térképen akadály lenne a megkerüléshez? Adjon hozzá egy lépcsőt vagy tárolóhelyiséget a navigáláshoz, és írja át a kódsorozatot, hogy tükrözze ezt a változást.

      • Olyan diákok számára készült, akik kezdik ismerkedni a blokkokkal és azok működésével, és akiknek több gyakorlatra van szükségük a kódszekvenciák létrehozásában.

    • Hatékonysági kihívás: Át tudja írni a kódot, hogy elérje a célt, de kevesebb blokkal? Gondolja át, hol lehetne hatékonyabb a leképezés, és próbálja meg újraírni a kódot 3-5 blokk használatával.

      • Olyan diákok számára készült, akik készen állnak a programozás következő lépésére, és akiknek több gyakorlásra van szükségük több megoldás kidolgozásához ugyanarra a problémára.

Minden kihíváshoz az egyes csoportok építőjének be kell szereznie a szükséges hardvert. A felvevőnek meg kell szereznie a csoport mérnöki jegyzetfüzetét. A programozónak meg kell nyitnia a VEXcode IQ-t.

Szükséges anyagok:
Mennyiség Szükséges anyagok
1

Töltve Robot akkumulátor

1

VEXcode IQ

1

Mérnöki jegyzetfüzet

1

USB-kábel (ha számítógépet használ)

1

1x1 csatlakozó tű

Tanári tippek ikonra Tanári tippek

  • Modellezze az egyes hibaelhárítási lépéseket a tanulók számára. Emlékeztesd a tanulókat, hogy minden csoportban van valaki az építő szerepében. Ennek a személynek ellenőriznie kell ezeket az elemeket a feltárás során.

  • Az Autopilot motorjainak és érzékelőinek konfigurációjának megtekintéséhez kattintson a következő hivatkozások egyikére (Google Doc/.docx/.pdf).

Mielőtt elkezdené a tevékenységet...

Mielőtt elkezdené a tevékenységet, készen van az összes ilyen elem? Az építőnek ellenőriznie kell a következők mindegyikét: