Skip to main content
Skolotāju portāls

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

  • Šīs sadaļas mērķis
    Šī sadaļa Pārdomāt ļaus studentiem novērtēt un pārskatīt kodu, pie kura viņi strādāja sadaļā Spēlēt, lai padarītu savus projektus precīzākus un efektīvākus. Koda efektivitātes ideja tiks ieviesta, studentiem strādājot, domājot par dažādu kodēšanas secību plusiem un mīnusiem un daloties ar idejām, jautājumiem un vēlamajiem risinājumiem savās grupās un klasē kopumā.

    Šajā sadaļā ir iekļautas šādas pārdomāšanas aktivitātes:

    • Uzlabojiet savu kodu

      • Novērtējiet koda un dizaina precizitāti un efektivitāti

      • Pārskatiet un labojiet projektu pēc vajadzības

    • Novērtējiet un izskaidrojiet

      • Apskatiet vairākus kartēšanas problēmas kodēšanas risinājumus, nosakiet, kurš risinājums ir vēlamais, un paskaidrojiet, kāpēc

    • Pārdomājiet jautājumus

    Studenti strādās ar savu grupu, lai turpinātu attīstīt savus projektus un ierakstītu savas domas un idejas savās inženiertehniskajās piezīmju grāmatiņās. Ir arī izvēles  komandas (Google Doc/.docx/.pdf) un individuālās (Google Doc/.docx/.pdf) inženierzinātņu piezīmju grāmatiņas rubrikas.

    Sadaļas Pārdomāt sākumā ievietojiet skolēnus savās grupās un lieciet skolēniem izvēlēties savas lomas, noklikšķiniet uz kādas no šīm saitēm , lai iegūtu plašāku informāciju par lomām un grupu organizāciju (Google Doc/.docx/.pdf). Noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm , lai skatītu neobligātu sadarbības rubriku (Google Doc/.docx/.pdf).

Uzlabojiet savu kodu

Vai atceries savu kodu no Play sadaļas? Mēs tagad spēlēsim ar šo kodu, lai palīdzētu to pilnveidot un pārskatīt, lai labāk sasniegtu jūsu mērķi. Šai pārdomāšanas darbībai ir 3 iespējas:

  •  sekvences uzdevums — lai palīdzētu jums pārdomāt izveidoto kodu, kā tas darbojas un kāpēc tas varētu nedarboties.

  • Kodēšanas izaicinājums — lai palīdzētu jums praktizēt kodēšanas secību izveidi, kas novērš papildu šķēršļus.

  •   Efficiency Challenge — lai palīdzētu jums pārdomāt kodu un pārrakstīt to, lai tas darbotos ar mazāku bloku skaitu.

Kad skolotājs ir pastāstījis grupai, ar kuru izaicinājumu sākt, pārejiet uz nākamo lapu un izpildiet šī izaicinājuma darbības.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīklodziņš

  • Pārdomāt kā diferenciācijas stratēģiju
    Tā kā skolēni strādās ar kodu, ko viņi izveidoja sadaļā Atskaņot, pārdomāšanas aktivitātes ir lielisks veids, kā piedāvāt diferenciāciju skolēniem, kuriem var būt nepieciešams vairāk laika vai kuri cīnās ar secības jēdzieniem. . Aktivitāti Uzlabot savu kodu var izmantot studentiem, kuri joprojām strādā pie sava koda pabeigšanas sadaļā Atskaņot; Savukārt Novērtēt un izskaidrot aktivitāti var dot studentiem, kuri ir gatavi turpmākai praksei, pielietojot apgūtās sekvencēšanas un kodēšanas prasmes.

  • Uzlabojiet savu kodu
    Šīs aktivitātes mērķis ir pārskatīt kodu secības, kas tika izveidotas sadaļā Atskaņot, un uzlabot tās, paturot prātā efektivitāti un precizitāti. Aktivitātē ir vairākas iespējas/izaicinājumi, un atkarībā no skolēnu stiprajām pusēm un grūtībām ar kodēšanu, pārdomāt izaicinājumus var attiecīgi sadalīt.

    • Sekvences uzdevums: Vai jūsu kodu secība sasniedza mērķi? Kāpēc vai kāpēc ne? Uzlabojiet un pārrakstiet secību, lai precīzāk sekotu kartētajam ceļam.

      • Paredzēts studentiem, kuri nebeidza Play sadaļu ar funkcionējošu kodu secību un kuriem ir nepieciešams vairāk laika, lai novērstu un labotu savu kodu.

    • Kodēšanas izaicinājums: Ko darīt, ja jūsu kartē būtu šķērslis, lai apietu? Pievienojiet kāpnes vai noliktavas telpu, lai pārvietotos, un pārrakstiet kodu secību, lai atspoguļotu šīs izmaiņas.

      • Paredzēts studentiem, kuri sāk iepazīties ar blokiem un to darbību, un kuriem nepieciešama papildu prakse kodu secību veidošanā.

    • Efektivitātes izaicinājums: Vai varat pārrakstīt savu kodu, lai sasniegtu mērķi, bet ar mazāku bloku skaitu? Padomājiet par to, kur varētu būt efektīvāka kartēšana, un mēģiniet pārrakstīt kodu, izmantojot par 3–5 blokiem mazāk.

      • Paredzēts studentiem, kuri ir gatavi nākamajam solim programmēšanas jomā un kuriem nepieciešama vairāk prakses, izstrādājot vairākus vienas un tās pašas problēmas risinājumus.

Visiem izaicinājumiem katras grupas Builder jāiegādājas nepieciešamā aparatūra. Ierakstītājam vajadzētu iegūt grupas inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu. Programmētājam ir jāatver VEXcode IQ.

Nepieciešamie materiāli:
Daudzums Nepieciešamie materiāli
1

Uzlādēts Robota akumulators

1

VEXcode IQ

1

Inženierzinātņu piezīmju grāmatiņa

1

USB kabelis (ja izmantojat datoru)

1

1x1 savienotāja tapa

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

  • Modelējiet katru problēmu novēršanas darbību skolēniem. Atgādiniet studentiem, ka katrā grupā ir kāds celtnieka lomā. Šai personai ir jāpārbauda šie vienumi visā izpētes laikā.

  • Lai pārskatītu Autopilota motoru un sensoru konfigurāciju, noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm (Google Doc/.docx/.pdf).

Pirms aktivitātes uzsākšanas...

Vai pirms aktivitātes sākšanas jums ir gatavs katrs no šiem priekšmetiem? Būvniekam ir jāpārbauda katrs no šiem aspektiem: