Mokytojo rinkinys Šio skyriaus tikslas
Šis taikymo skyrius padės mokiniams suprasti, kaip roboto greičio nustatymas yra susijęs su kasdienėmis patirtimis, pvz., savarankiškai važiuojančiais automobiliais, prisitaikančia pastovaus greičio palaikymo sistema ir liftais. Pradėkite skyrių paprašydami mokinių nustatyti kai kurias situacijas, kuriose būtų naudinga keisti greitį. Mokiniai gali turėti tam tikrų klaidingų nuomonių apie tai, ką reiškia, kad objektas keičia savo greitį. Išvardykite mokinių atsakymus klasėje, kad po skaitymo būtų galima juos remtis. Skyriuje Taikyti taip pat aptariama, kaip roboto greičio nustatymas gali būti naudojamas VEX Robotics varžybose.
Šiuos Taikyti puslapius galima dirbti kaip klasėje.
-
Kartu skaitykite paraiškos puslapį „Transporto priemonių greitis“.
-
Palengvinkite klasės diskusiją šia tema.
-
Kartu skaitykite puslapį „Varžybų robotų greičio keitimas“.
-
Palengvinkite klasės diskusiją šia tema.
Jei turite laiko pamokoms arba namų darbams, skyreliuose „Išplėskite mokymąsi“ rasite kitų parinkčių, kad mokiniai susimąstytų apie tai, kaip robotika naudojama visą gyvenimą.
Adaptyvi pastovaus greičio palaikymo sistema
Šiandieniniai robotai ir ypač automobiliai turi galimybę atlikti daugybę automatizuotų judesių. Kai kurie automobiliai gali stovėti ir net patys vairuoti. Daugelis naujų transporto priemonių ir savarankiškai važiuojančių automobilių turi prisitaikančią pastovaus greičio palaikymo sistemą (ACC). Ši funkcija nustato transporto priemonei tam tikrą greitį ir naudoja jutiklius, kad nustatytų, ar ji turėtų sulėtinti ar pagreitinti, atsižvelgiant į priešais esančius objektus. Kuo tai naudinga? Kuo greičiau objektas juda, tuo daugiau impulso ar energijos jis turi. Taigi, susidūrimas su objektais, kaip ir kitais automobiliais, yra pavojingas. Tarkime, kad važiuojate greitkeliu ir ACC nustatėte 65 mylių per valandą greitį. Jūsų automobilis važiuos 65 mylių per valandą greičiu, kol jam reikės pakeisti greitį. Jei priešais jus važiuojantis automobilis staiga panaudos stabdžius, jūsų automobilis pajus, kaip prieš jus lėtėja greitis, taip pat sulėtins greitį, kad į juos neatsitrenktumėte. Kai priekyje važiuojantis automobilis padidins greitį, jūsų automobilis įsibėgės. Kai kelias pajuda į kalną, automobilis įsibėgės, kad išlaikytų jūsų nustatytą 65 mylių per valandą greitį.
Liftai yra dar vienas robotų, kurie turi keisti greitį, kad tinkamai veiktų, pavyzdys. Ar galite įsivaizduoti, kad įlipate į liftą ir jis iškart pradėjo kilti aukštyn arba žemyn maksimaliu greičiu? Tikriausiai pargriūsite! Liftas turi prasidėti ir baigtis mažesniu greičiu, kad būtų užtikrintas keleivių saugumas.
Išplėskite savo mokymąsi iki Kasdienių greičio pokyčių
Yra daug robotų ir kasdienių objektų, kurie patys keičia greitį arba turi galimybę keisti greitį, kad užtikrintų saugumą arba maksimaliai padidintų našumą. Kad mokiniai susimąstytų apie skirtingus greitį keičiančius robotus, paprašykite jų sumąstyti penkis robotus ar objektus, kurie, jų manymu, keičia greitį. Nusprendę dėl penkių, paprašykite mokinių ištirti penkis pasirinkimus, kad jie galėtų patvirtinti, ar jie keičia greitį, ar ne. Kai kurie pavyzdžiai: plaukų džiovintuvas, virimo maišytuvas, dviračiai, automatinis dulkių siurblys arba automatiškai atsidarančios durys, bet jais neapsiribojant. Mokiniai turėtų būti pasirengę pasidalinti savo išvadomis su klase ir savo išvadas įrašyti į savo inžinerijos sąsiuvinį.