Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis
Šī sadaļa Pieteikties palīdzēs studentiem saprast, kā robota ātruma iestatīšana ir saistīta ar ikdienas pieredzi, piemēram, pašbraucošām automašīnām, adaptīvo kruīzkontroli un liftiem. Sāciet sadaļu, aicinot studentus noteikt dažas situācijas, kurās būtu lietderīgi mainīt ātrumu. Studentiem var būt nepareizs priekšstats par to, ko nozīmē objekta ātruma maiņa. Klasē uzskaitiet skolēnu atbildes, lai pēc lasīšanas uz tām varētu atsaukties. Sadaļā Pieteikties ir arī apspriests, kā robota ātruma iestatīšanu var izmantot VEX Robotics sacensībās.
Šīs lietotnes lapas var apstrādāt kā klasi.
-
Kopā izlasiet Pieteikšanās lapu “Transportlīdzekļu ātrums”.
-
Veiciniet klases diskusiju par tēmu.
-
Kopā lasiet lapu “Sacensību robotu ātruma maiņa”.
-
Veiciniet klases diskusiju par tēmu.
Ja jums ir pieejams laiks stundās vai mājasdarbam, sadaļās Paplašināt mācības ir pieejamas citas iespējas, lai liktu skolēniem domāt par to, kā robotika tiek izmantota viņu dzīves laikā.
Adaptīvā kruīza kontrole
Jo īpaši mūsdienu robotiem un automašīnām ir iespēja veikt daudzas automatizētas kustības. Dažas automašīnas var novietot stāvvietu un pat braukt pašas. Daudziem jauniem transportlīdzekļiem un pašbraucošām automašīnām ir adaptīvā kruīza kontrole (ACC). Šī funkcija iestata transportlīdzekli ar noteiktu ātrumu un izmanto sensorus, lai noteiktu, vai tam vajadzētu palēnināt vai palielināt ātrumu atkarībā no tā priekšā esošajiem objektiem. Kā tas ir noderīgi? Jo ātrāk objekts kustas, jo vairāk tam ir impulss vai enerģija. Tātad sadursme ar tādiem objektiem kā citas automašīnas ir bīstama. Pieņemsim, ka braucat pa šoseju un iestatāt savu ACC uz 65 jūdzes stundā. Jūsu automašīna brauks ar ātrumu 65 jūdzes stundā, līdz tai būs jāmaina ātrums. Ja jums priekšā braucošā automašīna pēkšņi izmantos bremzes, jūsu automašīna varēs sajust, kā jūsu priekšā palēninās un arī palēninās, lai jūs tajās neietriektos. Kad priekšā braucošā automašīna paātrinās, jūsu automašīna paātrinās. Kad ceļš sākas kalnā, automašīna palielinās ātrumu, lai saglabātu jūsu iestatīto ātrumu 65 jūdzes stundā.
Lifti ir vēl viens piemērs robotiem, kuriem jāmaina ātrums, lai tie darbotos pareizi. Vai varat iedomāties, ka iekāpjat liftā un tas nekavējoties sāka braukt augšup vai lejup ar maksimālo ātrumu? Jūs droši vien apgāztos! Liftam jāsākas un jābeidzas ar mazāku ātrumu, lai nodrošinātu pasažieru drošību.
savu mācīšanos Ikdienas ātruma izmaiņas
Ir daudzi roboti un ikdienas priekšmeti, kas maina ātrumu paši vai spēj mainīt ātrumu, lai nodrošinātu drošību vai palielinātu veiktspēju. Lai studenti aizdomātos par dažādiem robotiem, kas maina ātrumu, palūdziet viņiem izdomāt piecus robotus vai objektus, kuri, viņuprāt, maina ātrumu. Kad viņi ir izlēmuši par pieciem, lūdziet studentiem izpētīt savas piecas izvēles, lai viņi varētu apstiprināt, vai viņi maina ātrumu vai nē. Daži piemēri ir, bet ne tikai: fēns, vārīšanas mikseris, velosipēdi, automātiskie putekļsūcēji vai durvis, kas atveras automātiski. Studentiem jābūt gataviem dalīties savos atklājumos ar klasi un var ierakstīt savus atklājumus savā inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā.