Skip to main content

Šiame skyriuje naudosite projektus, kuriuos sukūrėte skiltyje „Play“, kad sukurtumėte projektą, kuris gali manipuliuoti ir ranka, ir letena.

Prisiminkite ArmUpDown2 ir ClawUpDown projektus.

projektai vexcode

Mes norime kažkaip įtraukti abu šiuos projektus į tą patį projektą. Tačiau yra tik vienas „Brain Up“ ir vienas „Brain Down“ mygtukas.

Taigi, mums reikia mygtuko, kuris veiktų kaip „perjungiklis“ tarp rankos ir nagų.

Norėdami sukurti projektą, naudokite šį blokų kontūrą:

naudotini vexcode blokai

Planuodami projektą savo inžinerijos bloknote atsakykite į šiuos klausimus:

  1. Kam norite užprogramuoti robotą? Paaiškinkite su detalėmis.

  2. Kiek sąlygų jūsų projektui reikės patikrinti [Jei tada dar] blokuose?

Patarimas: Naudokite smegenų patikrinimo mygtuką kaip "perjungiklį" tarp rankos ir nagų. Taigi, jei smegenų patikrinimo mygtukas yra paspaustas ir laikomas, ranka valdoma smegenų aukštyn ir žemyn mygtukais. Jei smegenų patikrinimo mygtukas atleidžiamas, nagai valdomi naudojant smegenų aukštyn ir žemyn mygtukus.

Kurdami projektą atlikite toliau nurodytus veiksmus.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

  • Prieš pereidami prie kito programavimo žingsnio, paprašykite mokinių peržiūrėti ir įvertinti savo pseudokodą, atlikdami veiksmus, susijusius su smegenų mygtukų paspaudimu. Spustelėkite čia (Google / .docx / .pdf) norėdami gauti pavyzdį, kaip pseudokodas gali atrodyti šiam iššūkiui. Čia galite atsisiųsti pseudokodo rubriką (Google / .docx / .pdf).

  • Priminkite mokiniams, kad jie gali naudotis VEXcode IQ esančia žinyno funkcija, norėdami sužinoti daugiau apie bet kurį bloką.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys

  1. Tikslas yra pridėti papildomą programavimą, kad „Clawbot“ atidarytų arba uždarytų leteną paspaudus mygtuką (-ius) ant „Clawbot“ smegenų (ty vieną mygtuką arba mygtukų porą, skirtą atidaryti letena, o kitą - uždaryti). „Clawbot“ rankos pakėlimo ir nuleidimo, spaudžiant mygtukus smegenyse, programavimas jau turėjo būti sukurtas „Play“ skiltyje.

  2. Šis klausimas skirtas paskatinti mokinius susimąstyti apie sąlygines sąlygas, reikalingas [If then else] blokuose. Vartotojo sąsajai reikės patikrinti penkias sąlygas. Pirma patikrinta sąlyga – paspaustas mygtukas Tikrinti. Jei paspaudžiamas tikrinimo mygtukas, kitos sąlygos, kurias reikia patikrinti, yra tai, ar paspaustas mygtukas Aukštyn (2 sąlyga), ar paspaustas mygtukas žemyn (3 sąlyga). Jei mygtukas Tikrinti nepaspaudžiamas, projektas juda žemyn, kad patikrintų, ar paspaustas tik mygtukas Aukštyn (4 sąlyga), ar paspaustas mygtukas Žemyn (5 sąlyga).

  1. Suplanuokite sąlygas, kurias turi patikrinti jūsų projektas, naudodami brėžinius ir pseudokodą.

  2. Kurdami projektą naudokite sukurtą pseudokodą.

  3. Dažnai išbandykite savo projektą ir kartokite jį naudodami tai, ką išmokote iš testavimo.

  4. Ką galėtumėte pridėti prie savo projekto, kad geriau valdytumėte „Claw and Arm Motors“? Paaiškinkite su detalėmis.

  5. Pasidalykite savo baigiamuoju projektu su savo mokytoju.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

Skatinkite mokinius, kuriems kyla problemų programuojant, peržiūrėti VEXcode IQ mokomąjį vaizdo įrašą „ If Then Else Blocks “. Jie taip pat turėtų naudoti savo ArmUpDown2 ir ClawUpDown projektus iš Play kaip šio naujo projekto pagrindą. Mokiniams buvo pateiktas sąrašas potencialiai naudingų šaltinių, kuriuos galima naudoti kaip nuorodas.

jei tada dar mokymo vaizdo įrašo piktograma

Jei kyla problemų pradedant, peržiūrėkite toliau pateiktą informaciją VEXcode IQ Blocks:

  • Jei-tai-kitu blokai arba naudojant kilpas mokomieji vaizdo įrašai

mokomieji vaizdo įrašai

  • Pagalba mokomoji vaizdo medžiaga

naudojant pagalbos piktogramą

  • Ankstesnės jūsų projekto versijos (ArmUpDown2 arba ClawUpDown)

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Paprašykite mokinių integruoti jutiklinį šviesos diodą arba leisti robotui leisti garsą, kai mygtukai perjungiami tarp rankos ir nagų. Mokiniai taip pat gali nustatyti, kad jutiklinis šviesos diodas užsidegtų žaliai, kai valdoma ranka, ir mėlynai, kai valdoma letenė.

Toliau pateikiamas sprendimo pavyzdys:

eilio tirpalas