У цьому розділі ви будете використовувати проекти, створені в розділі Play, щоб створити проект, який зможе маніпулювати як рукою, так і кігтем.
Згадайте проекти ArmUpDown2 і ClawUpDown.
Ми хочемо якось об’єднати обидва ці проекти в один проект. Однак є лише одна кнопка Brain Up і одна кнопка Brain Down.
Таким чином, нам потрібна кнопка, яка буде виконувати роль «перемикача» між рукою та кігтем.
Використовуйте наступний план блоків, щоб допомогти вам створити свій проект:
Дайте відповіді на наступні запитання у своєму інженерному блокноті під час планування проекту:
-
На що ви хочете запрограмувати робота? Поясніть з подробицями.
-
Скільки умов потрібно буде перевірити вашому проекту в блоках [If then else] ?
Підказка: Використовуйте кнопку Brain Check як «перемикач» між рукою та пазурою. Таким чином, якщо кнопку Brain Check натиснути й утримувати, рукою керують за допомогою кнопок Brain Up і Down. Якщо кнопку Brain Check Button відпустити, кігтем можна керувати за допомогою кнопок Brain Up і Down.
Під час створення проекту виконайте наведені нижче дії.
Поради вчителю
-
Перш ніж перейти до наступного кроку програмування, попросіть студентів переглянути та оцінити свій псевдокод, виконавши кроки в контексті натискання кнопок у мозку. Натисніть тут (Google / .docx / .pdf), щоб побачити приклад того, як може виглядати псевдокод для цього завдання. Ви можете завантажити рубрику псевдокоду тут (Google / .docx / .pdf).
-
Нагадайте студентам, що вони можуть скористатися функцією довідки у VEXcode IQ, щоб дізнатися більше про будь-який блок.
Інструменти вчителя
-
Мета полягає в тому, щоб додати додаткове програмування, щоб Clawbot відкривав або закривав кіготь натисканням кнопки (кнопок) у мозку Clawbot (тобто одна кнопка або пара кнопок для відкривання кігтя та іншої для закривання). Програмування для підняття та опускання руки Clawbot за допомогою натискання кнопок на мозку вже повинно бути створено під час розділу Play.
-
Це запитання має на меті змусити студентів подумати про умови, необхідні в блоках [If then else] . Інтерфейс користувача потребує перевірки п’яти умов. Перша умова перевіряється, якщо натиснуто кнопку Перевірити. Якщо натиснуто кнопку Перевірити, наступною умовою для перевірки є те, чи натиснуто кнопку Вгору (умова 2) чи кнопку Вниз (умова 3). Якщо кнопку «Перевірити» не натиснуто, проект рухається вниз, щоб перевірити, чи натиснуто лише кнопку «Вгору» (умова 4), чи натиснуто кнопку «Вниз» (умова 5).
-
Сплануйте умови, які ваш проект має перевірити, використовуючи креслення та псевдокод.
-
Використовуйте створений вами псевдокод, щоб розробити свій проект.
-
Часто тестуйте свій проект і повторюйте його, використовуючи те, що ви дізналися під час тестування.
-
Що ви можете додати до свого проекту, щоб краще контролювати двигуни Claw і Arm? Поясніть з подробицями.
-
Поділіться своїм остаточним проектом зі своїм учителем.
Поради вчителю
Заохочуйте студентів, які мають проблеми з програмуванням, переглянути навчальне відео If Then Else Blocks у VEXcode IQ. Вони також повинні використовувати свої проекти ArmUpDown2 і ClawUpDown від Play як основу для цього нового проекту. Студентам було надано список потенційно корисних джерел для використання в якості посилань.
Якщо у вас виникли проблеми з початком роботи, перегляньте наступне в VEXcode IQ Blocks:
-
If-Then-Else блокує або з використанням циклів навчальні відео
-
Навчальне відео з використання довідки
-
Попередні версії вашого проекту (ArmUpDown2 або ClawUpDown)
Розширте своє навчання
Попросіть учнів включити сенсорний світлодіод або попросіть робота відтворювати звук, коли кнопки перемикаються між рукою та кігтем. Студенти також можуть засвітити зелений світлодіод Touch під час керування рукою та синій під час керування кігтем.
Нижче наведено приклад рішення: