Skip to main content

Versenycsapat
Csapatmunka kihívásban versenyző tanulók

A VEX IQ Challenge

A csapatok minden évben megtervezhetnek és megépíthetnek egy robotot, hogy más csapatok ellen játszhassanak egy játékalapú VEX IQ Challenge-ben. A játék minden évben változik. Kattintson ide az idei aktuális játék és szabályok megtekintéséhez. A versenyeket egész évben rendezik regionális, állami és nemzeti szinten, amelyek minden áprilisban a VEX Robotics Világbajnoksághoz vezetnek.

A VEX IQ Challenge-t egy 4'x8' téglalap alakú pályán játsszák. A csapatok úgy programozzák be robotjaikat, hogy mozogjanak a pályán, és megragadják, dobják, és pontozási zónákba helyezzék a játékfigurákat, hogy a legtöbb pontot szerezzék meg.

A csapatoknak kétféle kihívással kell megküzdeniük. A Robotic Skills Challenge-ben a csapatok kétféle mérkőzésen próbálnak minél több pontot szerezni robotfelépítésükkel. A vezetési készségmérkőzések teljes mértékben a járművezető által vezérelhetők, a programozási készségmérkőzések pedig önállóak, a tanulók korlátozott interakciójával. A második típusú kihívás a Teamwork Challenge, amelyben két robot szövetségként versenyez a kihívásban 60 másodperces hosszú mérkőzéseken, közös munkával a legtöbb pontot szerezve.

A VEX versenyek lehetőséget adnak a hallgatóknak, hogy:

  • Mutassa be vezetési és programozási készségeiket.

  • Dolgozz együtt csapatként a problémák megoldásán.

  • Ismerkedjen meg új emberekkel a közösségükből, államukból vagy akár más országokból.

  • Érezd jól magad!

Bővítse ki a tanulást ikont Bővítse tanulását Alapítsunk csapatot az idei kihívásra!

Látogassa meg a REC Alapítvány weboldalát, és tekintse meg az aktuális kihívást bemutató videót a linkre kattintva.

Hívd ki a tanulókat, hogy kis csoportokban dolgozzanak, hogy összeállítsák azokat a viselkedési formákat, amelyekre egy csapat robotjának szüksége lenne az idei kihívás megoldásához.

A tanulók osszák meg ötleteiket az osztály többi tagjával, majd egyesítsék a listákat egy mesterlistává. Ezt a tanuló által létrehozott listát a tanár felhasználhatja tervezési célokra, amikor további VEX STEM laborokat választ.

A viselkedési listák megosztása után a tanulók tovább készülhetnek a versenyekre, ha megkérik a csoportokat, hogy a következőket írják össze mérnöki füzetükben:

  • Vázolja fel a játékmezőt, és térképezze fel azokat az útvonalakat, amelyeket a robotnak követnie kell, hogy pontokat szerezzen.

  • Magyarázza el közérthető nyelven a robotnak végrehajtandó minden egyes viselkedését (ezt pszeudokódnak nevezik).