VEX IQ izaicinājums
Katru gadu komandas var izstrādāt un uzbūvēt robotu, lai spēlētu pret citām komandām VEX IQ Challenge spēlē. Spēle mainās katru gadu. Noklikšķiniet šeit , lai skatītu šī gada pašreizējo spēli un noteikumus. Turnīri notiek visu gadu reģionālā, valsts un valsts līmenī, kā rezultātā katru gadu aprīlī notiek VEX Robotics Pasaules čempionāts.
VEX IQ Challenge tiek spēlēts uz 4'x8' taisnstūra laukuma. Komandas ieprogrammē savus robotus, lai tie pārvietotos pa laukumu un satvertu, mētātos un novietotu spēles figūras punktu zonās, lai nopelnītu visvairāk punktu.
Ir divu veidu izaicinājumi, kurus komandas risinās. Robotikas prasmju izaicinājumā komandas cenšas iegūt pēc iespējas vairāk punktu ar savu robotizēto uzbūvi divu veidu mačos. Braukšanas prasmju spēles ir pilnībā vadītas, un programmēšanas prasmju spēles ir autonomas ar ierobežotu skolēnu mijiedarbību. Otrs izaicinājuma veids ir Teamwork Challenge, kurā divi roboti kā alianse sacenšas izaicinājumā 60 sekundes ilgos mačos, strādājot kopā, lai iegūtu visvairāk punktu.
VEX konkursi sniedz studentiem iespēju:
-
Parādiet savas braukšanas un programmēšanas prasmes.
-
Strādājiet kopā kā komanda, lai atrisinātu problēmas.
-
Iepazīstieties ar jauniem cilvēkiem no savas kopienas, štata un pat citām valstīm.
-
Izklaidējies!
Paplašiniet savu apmācību Izveidosim komandu šī gada izaicinājumam
Apmeklējiet REC Foundation tīmekļa vietni un noskatieties video, kas iepazīstina ar pašreizējo izaicinājumu, noklikšķinot uz šīs saites.
Izaiciniet studentus strādāt mazās grupās, lai izveidotu prāta vētras uzvedības veidu sarakstu, kas komandas robotam būtu nepieciešams, lai atrisinātu šī gada izaicinājumu.
Studentiem vajadzētu dalīties savās idejās ar pārējiem klases dalībniekiem un pēc tam apvienot sarakstus kopā par galveno sarakstu. Šo studenta izveidoto sarakstu skolotājs var izmantot plānošanas nolūkos, izvēloties papildu VEX STEM laboratorijas aizpildīšanai.
Pēc tam, kad studenti ir kopīgojuši savu uzvedības veidu sarakstu, viņi var turpināt sagatavoties sacensībām, lūdzot grupām savās inženierzinātņu piezīmju grāmatiņās sakārtot:
-
Ieskicējiet spēles laukumu un izplānojiet maršrutus, kas robotam jāiet, lai iegūtu punktus.
-
Paskaidrojiet vienkāršā valodā katru robota uzvedību (to sauc par pseidokodu).