Skip to main content

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio skyriaus tikslas

Šis taikymo skyrius padės mokiniams suprasti, kaip judesio konvertavimas naudojant jungtis yra naudojamas realiame pasaulyje, analizuojant žirklinius kėlimus. Šiame puslapyje pateiktus klausimus galima nagrinėti grupėje, palengvinant klasės diskusiją arba paskiriant mokinius individualiai užrašyti savo idėjas į savo inžinerinių sąsiuvinių. Tai gali būti naudojama kaip apibendrinamasis vertinimas, pvz., namų darbų užduotis arba formuojamasis vertinimas klasėje. Spustelėkite šią nuorodą (Google / .docx / .pdf), kad pamatytumėte inžinerijos bloknoto rubriką, o šią nuorodą (Google / .docx / .pdf) - bendradarbiavimo rubrikai. Skyriuje „Motyvuoti diskusija“ pateikiami klausimai, kurie paskatins mokinius susimąstyti, kokiose situacijose gali būti naudingi žirkliniai pakėlimai ar jungtys.

Šakinis krautuvas - 2
Statybai naudojamas žirklinis keltuvas

Pasiekite dangų!

Grabber ir žirklinis keltuvas yra labai panašūs įrenginiai. Žirkliniai keltuvai naudojami daugelyje skirtingų profesijų. Jie leidžia darbuotojams pasiekti įvairaus aukščio, kai jie baigia savo darbus. Be to, žirkliniai keltuvai siūlo mobilią ir stabilią platformą darbui užbaigti. Jie dažnai naudojami vietoj kopėčių ar pastolių. Jų mobilumas, taip pat stabilumas ir saugumas sukuria saugesnę ir efektyvesnę darbo aplinką.

Kai kurios toliau nurodytos profesijos dažnai naudoja žirklinius keltuvus:

  • Statybininkai

  • Elektrikai

  • Dailidės

  • Sandėlio darbuotojai

  • Mechanika

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuoti diskusiją

Žirkliniai keltuvai matomi daugumoje didžiųjų miestų, taip pat statybų aikštelėse ir padeda padaryti darbo aplinką stabilesnę, saugesnę ir saugesnę. Paprašykite savo mokinių aptarti, kaip gali būti naudingi žirkliniai keltuvai.

K: Kuo naudingas žirklinis keltuvas, palyginti su kopėčiomis?
A: Žirklinis keltuvas paprastai gali išsiplėsti toliau ir išlikti stabilesnis net esant išoriniams veiksniams, pvz., vėjui ar nedideliam drebėjimui. Kopėčioms taip pat reikalinga konstrukcija, į kurią jos galėtų atsiremti, o žirklinis keltuvas gali pakilti vertikaliai ore, nepriklausydamas nuo kitos šalia esančios konstrukcijos. Tai gali būti naudinga taisant elektros linijas ar kitose situacijose, kai dominanti sritis gali būti izoliuota. Kopėčios taip pat paprastai gali išlaikyti tik vieną asmenį vienu metu, o žirklinio keltuvo viršuje paprastai yra platforma, kuri vienu metu gali palaikyti kelis žmones.

Kl.: Sujungimai gali būti naudojami kuriant tokius mechanizmus kaip Grabber arba žirkliniai keltuvai, kurie gali išsikišti vertikaliai (tiesiai į viršų) arba horizontaliai (į išorę). Ar yra kitų tipų jungčių, kurios galėtų leisti mechanizmams ar robotams judėti?
A: Taip. Galimas atsakymas gali būti keturių strypų jungtis, kuri leistų robotui pakelti ir nuleisti ranką ar kitą įrenginį keldami aukštyn ir žemyn.

Kl.: Kas galėtų nutikti Grabber, jei būtų pridėta daugiau nuorodų, kad jis ilgiau veiktų?
A: Grabber gali išsiplėsti ilgiau, bet prireikti daugiau jėgos, nes buvo pridėta papildomų dalių. Jis taip pat gali tapti vis mažiau stabilus, jei bus pridėta daugiau jungčių (sijų), nesutvirtinus likusios konstrukcijos. Jei pridedama daugiau sijų, gali tekti pridėti daugiau 1x1 jungties kaiščių, kad būtų galima sustiprinti konstrukciją. Kitas variantas gali būti naudoti tvirtesnę medžiagą, pavyzdžiui, plieną.

K: Žirklinės trauklės naudojamos ne tik kėlimui. Jie taip pat dažnai naudojami išplėsti erdvę arba atsitraukti į kompaktiškas formas erdvės šone. Kur galbūt matėte žirklinę jungtį, kuri naudojama erdvėje ištiesti?
A: Geriausias pavyzdys yra žirkliniai vartai, kurie naudojami norint išlikti kompaktiški, kartu galintys išsiplėsti per erdvę. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios vietos, kuriose galima pamatyti žirklinius vartus, yra laiptų viršuje namuose su gyvūnais ar mažais vaikais, parduotuvių vitrinose, kad būtų užtikrinta papildoma apsauga, oro uostuose arba senuose liftuose.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Norėdami išplėsti šią veiklą, išbandykite šiuos veiksmus:

  • Paprašykite mokinių dirbti grupėse, kad internete rastų naudojamų žirklinių keltuvų nuotraukas ir tada sukurkite šių paprastų mašinų koliažą. Studentai gali pažymėti kiekvieną pavyzdį su profesija, kurioje jis naudojamas.

  • Kitas šios veiklos variantas būtų sukurti žirklinį keltuvą iš kitos medžiagos, pavyzdžiui, kartono. Iškirpkite stačiakampius plono kartono gabalus ir sujunkite juos taip, kaip ir Grabber, naudodami kaiščius arba nykščius kaip jungiamąsias dalis, pvz., 1x1 jungties kaiščius. Eksperimentuokite su skirtingų dydžių stačiakampiais kartono gabalais. Nurodykite mokinius apmąstyti skirtingus dizainus, lygindami ir kontrastuodami medžiagas savo inžinerijos sąsiuvinyje.