Skip to main content

Šakinis krautuvas
A žirklinis keltuvas

Judesio konvertavimas su jungtimis

Ryšiai yra pagrindinė mašinų projektavimo dalis, nes jos gali sukurti tokį platų išvesties judesių įvairovę. Jungtys taip pat gali pakeisti jėgos kryptį. Aukščiau pateiktame paveikslėlyje parodytas žirklinis keltuvas, kuriame naudojamos kelios žirklinės jungtys. Žmonėms pakelti ar nuleisti dažnai naudojamas žirklinis keltuvas. Kad žirklinis keltuvas pakiltų, keltuvo apačioje esančios išorinės sijos veikiamos jėga. Kadangi jėga apačioje esančias sijas stumia jas arčiau centro, keltuvas pakyla. Tai puikus pavyzdys, kaip jungtis gali pakeisti jėgos kryptį. Šiuo atveju jungtis vėl buvo žirklinė jungtis, kaip ir Grabber, tačiau jėgą sukūrė variklis, o ne vartotojas, suspaudęs apatines sijas.

  • Konstravimo ekspertas: paaiškinkite, kaip prie Grabber viršaus galima pridėti platformą, kad būtų sukurta kažkas panašaus į žirklinį keltuvą.

  • Diktofonas: nubraižykite ir paaiškinkite dizainą, kurį pasirinkote savo inžinerijos bloknote.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai

Atsakymai gali skirtis, tačiau mokiniai turėtų atkreipti dėmesį, kad prie Grabber viršaus galima pritvirtinti didesnę plokštelę. 4x12 plokštė iš VEX IQ Super Kit galėtų veikti kaip stabili platforma.

Mokiniai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad platforma negali būti montuojama tiesiai prie Grabber galų. Jei taip būtų, Grabberis nebegalėtų judėti. Grabberiui išsitiesus, greiferio galiukai juda vis arčiau vienas kito. Taigi būtų optimalu, kad Grabber antgaliai būtų tam tikrame takelyje, kur jie galėtų ir toliau laisvai judėti nepažeidžiant platformos.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą savo mokymąsi Ryšiai yra kaip svirtys

Norėdami išplėsti šią veiklą, nubrėžkite ryšį tarp jungčių ir svertų, pateiktų ankstesniame puslapyje. Tada paprašykite mokinių ištirti kai kuriuos stulbinančius paprastų svertų panaudojimo būdus, pavyzdžiui, kai kurių įspūdingiausių konstrukcijų, kurias senovėje pastatė žmonės: Egipto piramides, statybą. Studentai gali tyrinėti Khufu piramidę, dar vadinamą Didžiąja Gizos piramide. Tai buvo aukščiausia žmogaus sukurta konstrukcija (daugiau nei 480 pėdų aukščio) daugiau nei 3800 metų ir vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Egiptiečiai naudojo kelias paprastas mašinas, įskaitant svirtis, kad perkeltų 2,3 milijono uolienos blokų, sveriančių 5,9 milijono tonų, kad sukurtų šią nuostabią struktūrą. Paprašykite mokinių ištirti, kaip egiptiečiai naudojo tokias paprastas mašinas kaip svirtis sunkioms medžiagoms perkelti. Nurodykite mokinius užrašyti savo pastebėjimus į savo inžinerijos sąsiuvinį.

Motyvuoti diskusiją piktograma Motyvuoti diskusiją - Išvada

Užbaikite šią pamoką įtraukdami mokinius į visos klasės diskusiją. Paprašykite mokinių pasidalyti mintimis apie jungtis ir žirklinius kėlimus, kad apibendrintų tai, ko jie išmoko iš šios veiklos. Skatinkite mokinius pasidalinti savo pastabomis iš savo inžinerinių sąsiuvinių.