Skip to main content

STEM laboratorijos
Griebtuvas

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys

  1. Mokiniai gali paaiškinti, kaip Grabber gali suimti, pakelti, perkelti ir paleisti objektą.

  2. Galimi atsakymai: Grabber naudojimas naujame žaidime arba pagalba neįgaliesiems pasiekti daiktus, kurių jiems gali prireikti.

  3. Taip, Grabber turi keletą svirčių, kurios suteikia vartotojui tam tikrą mechaninį pranašumą, vadinamą atstumo pranašumu. „Pranašumas“ atsiranda tada, kai svirtys padidina jėgą, kuri veikiama, ir padidina atstumą, kurį Grabber gali judėti.

  4. Galimas atsakymo pavyzdys galėtų būti „Griebtuvas sudarytas iš kelių svirčių; paprastos mašinos tipas. Jo konstrukcijai suformuoti reikalingos sijos ir jungtys. Sijos, sudarančios svirtis, sujungiamos jungtimi sukimosi taške arba atramos taške. Sijos ir jungtys veikia kartu, kad sukurtų atstumo pranašumą.

Dabar, kai kūrimas baigtas, ištirkite ir pažiūrėkite, ką jis gali padaryti. Tada savo inžinerijos bloknote atsakykite į šiuos klausimus:

  1. Ką daro Grabberis? Paaiškinkite su detalėmis.

  2. Kaip gali būti naudojamas Grabber? Paaiškinkite su detalėmis ir eskizais.

  3. Mechaninis pranašumas yra pranašumas, įgytas naudojant jėgos perdavimo mechanizmą. Ar Grabber turi mechaninių pranašumų? Jei taip, koks yra mechaninis pranašumas? Paaiškinkite su detalėmis.

  4. Paaiškinkite šią konstrukciją, naudodami įprastą inžinerijos terminiją, kam nors, kas jo nematė. Apraše vartokite bent 3 iš šių terminų: sijos, jungtys, svirtys, sukimosi taškai, atramos taškai ir paprastos mašinos. Pavyzdžiui, galėčiau pasakyti, kad sija yra inžinerinis terminas, apibūdinantis šį konstrukciją, nes konstrukcijai reikia sijų, kad susidarytų „struktūra“. Jei reikia paaiškinimų, gali tekti ieškoti šių terminų.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys

Patarkite mokiniams kritiškai mąstyti apie klausimus, dalyvaujant mąstymo ir pasidalijimo metodu. Norėdami tai padaryti, mokiniai patys atsako į klausimus savo inžinerijos sąsiuvinyje. Inžinerijos sąsiuvinis gali būti naudojamas kaip įvertinimas. Spustelėkite šią nuorodą (Google / .docx / .pdf), kad peržiūrėtumėte inžinerijos bloknoto rubriką. Tada po kelių minučių paprašykite mokinių kreiptis į partnerį arba trijų mokinių grupę ir aptarti, ką kiekvienas mokinys parašė. Skatinkite juos apmąstyti skirtingus atsakymus, kuriuos pateikia jų bendraamžiai. Bendradarbiavimas taip pat gali būti vertinimo forma. Spustelėkite šią nuorodą (Google / .docx / .pdf), kad peržiūrėtumėte bendradarbiavimo rubriką. Galiausiai, po kelių minučių pradėkite klasę aptarti, kad gautumėte kritiškesnę klausimų analizę.