Skip to main content

STEM Laboratuvarları
En Yüksek Kule

Öğretmen Portalı

Öğretmen Araç Kutusu simgesi Öğretmen Araç Kutusu - Bu Bölümün Amacı

Bil bölümü, En Yüksek Kule STEM Laboratuvarını sonlandıracak ve öğrencilerin etkinliklerde sunulan kavramlarla ilgili bilgilerini göstermelerine olanak tanıyacaktır. Öğrencilere bu soruları bağımsız olarak cevaplamaları için zaman tanıyın. Diğer bir seçenek de bu soruları ev ödevi gibi özetleyici bir değerlendirme olarak veya sınıf içi bir etkinlik olarak biçimlendirici bir değerlendirme olarak kullanmak olabilir. Zaman kalırsa, öğrencilerin mühendislik defterlerindeki sorular üzerinde bağımsız olarak düşünmelerini sağlayın veya tüm sınıf tartışmasını kolaylaştırın. Bireysel mühendislik not defteri değerlendirme listesi için aşağıdaki bağlantılardan birini (Google Dokümanı//) ve aşağıdaki bağlantılardan birini (Google Dokümanı//) tıklayın. işbirliği değerlendirme tablosu.

Öğretmen Araç Kutusu simgesi Öğretmen Araç Kutusu - Cevaplar

 • Yapılar çeliğin icadına kadar ancak bu kadar yüksek olabiliyordu…

 • San Francisco'da meydana gelen depremlerin sayısı nedeniyle binaların çoğu hasarı azaltmak için aşağıdakileri kullanıyor:
  Sismik İzolatörler

 • Yapınızı güçlendirmek…
  Cevapların tamamı doğrudur.

 • Yinelemeli Tasarım,…
  Tasarımınızı birkaç kez oluşturduğunuz, test ettiğiniz ve revize ettiğiniz zamandır.

 • Doğru veya Yanlış: Gökdelenler genellikle stabiliteyi sağlamak için üst kısmı tabandan daha geniş olacak şekilde yapılır.
  Yanlış

Bu STEM Laboratuvarında çok şey başardınız! Aşağıdaki sorular öğrendiğiniz her şey üzerinde tekrar düşünmenize yardımcı olacaktır. 

Bilinen Sorular  Google Dokümanı / .docx / .pdf