Mokytojo įrankių rinkinys
Pasirengimo etapas skirtas supažindinti studentus su „Automed Challenge“ sritimi ir padėti jiems praktikuoti matavimus.
Jei rūpi laikas, iš anksto sutvarkykite lauką, parodykite mokiniams lauką ir jo tikslius matavimus bei paaiškinkite, ką jie turi padaryti, kad iššūkis.
Mokiniai gali norėti pradėti planuoti šiame pasiruošimo etape, tačiau pseudokodo kūrimas iššūkiui išspręsti prasidės kitame etape.
Pasiruoškite „Automed Challenge“.
Šiame iššūkyje turite suprogramuoti savo robotą, kad jis galėtų naršyti ligoninėje, nes jis tiekia vaistus pacientams keliose skirtingose patalpose. Norėdami sėkmingai atlikti šį iššūkį, turėsite suprogramuoti savo robotą, kad jis pajudėtų iš Starto zonos ir sustotų Vaistinėje 5 sekundėms pasiimti vaistų.
Tada projektas turėtų perkelti robotą į kiekvieną pacientų kambarį (1, 2 ir 3 be jokios tvarkos) ir sustoti kambaryje 3 sekundėms, kad pristatytų vaistus. Kad galėtų judėti tarp ligoninės aukštų, robotas turi stovėti liftu pažymėtoje vietoje 5 sekundes, kad parodytų, jog jis juda į kitą aukštą.
Kai vaistai buvo pristatyti į visas patalpas, robotas turi grįžti į pradžios zoną. Turėtumėte atkurti aukščiau esantį ligoninės žemėlapį ant grindų naudodami juostą ir matuoklio lazdelę arba liniuotę. Būtinai nurodykite, kur yra Starto zona, vaistinė, liftas ir ligonių kambariai.
Norėdami užbaigti iššūkį, jums reikės:
-
Juostos ritinys (kad būtų sukurtas ligoninės išdėstymas ant grindų)
-
1,8 metro x 2 metrų atvira zona
-
Matuoklis arba liniuotė
Mokytojo patarimai
Pažymėkite juostele, kur starto zonoje bus pastatyti roboto priekiniai ratai, kad kiekvieno važiavimo startinė padėtis nepasikeistų. Tai užtikrins nuoseklesnius rezultatus vykdant iššūkį.
Mokytojo įrankių rinkinys „Automed poveikio pabrėžimas
Skatinkite šio iššūkio entuziazmą, nes tinkamai suprogramavus „Automed“ yra labai naudinga visuomenei ir mūsų pažeidžiamiausiems – ligoniams ir hospitalizuojamiems. Tai nėra lengvas iššūkis, tačiau studentai turėtų tuo didžiuotis, nes inžinieriai ir programuotojai, kuriantys tokius technologinius sprendimus, gerina sveikatos priežiūros efektyvumą, o tai turi didelės naudos.
Jei per diskusiją „Robotai medicinos srityje“ studentai išreiškė abejonių dėl robotų medicinos srityje, galbūt paprašykite jų išvardyti galimus būdus, kaip pagerinti arba humanizuoti „Automed“. Paklauskite jų, ką jie norėtų pridėti prie roboto elgesio, kad pagerintų jo vaidmenį ir bendravimą su žmonėmis medicinos aplinkoje. Žinoma, dauguma šių patobulinimų nepatenka į šios STEM laboratorijos taikymo sritį, tačiau tai galėtų padėti studentams geriau suprasti iššūkį.
Priminkite mokiniams, kad ši technologija, kaip ir visos technologijos, apima kompromisą tarp teigiamo ir neigiamo poveikio, kaip aptarta anksčiau. „Automed“ pranašumai (tikslus ir savalaikis vaistų skyrimas, greitis ir efektyvumas bei automatizuotas sandėlyje esančių vaistų sekimas) greičiausiai nusveria išlaidas (ligoninės personalo pokyčiai, ne toks patrauklus roboto elgesys, tokio roboto kaina ir gedimų rizika).