Skip to main content

STEM laboratorijas
Cilpa, tur tas ir

Clawbot kontrole
Clawbot Control piemēra projekts no VEXcode IQ

Kontrolieri un cilpas

Sacensībās komandas izmanto kontrolierus, lai bezvadu režīmā vadītu savus robotus. Kontrolieris ir ieprogrammēts atjaunināt robotu, pamatojoties uz lietotāja ievadi. Projektā tiek izmantotas cilpas, lai robots atkārtoti pārbaudītu atjaunināto ievades informāciju. Cilpas ļauj projektam ātri pārbaudīt, kuras pogas ir nospiestas vai cik tālu kursorsviras ir nospiestas. Pēc pārbaudes šī informācija tiek ātri pārsūtīta uz robotu, lai tas ātri reaģētu uz kontroliera norādījumiem.

Augšējā attēlā parādīts Clawbot Control piemēra projekts no VEXcode IQ. Šī projekta mūžīgā cilpa pārbauda A un D asu pozīcijas uz visiem laikiem, lai iestatītu motoru ātrumu.

Cilpas ir svarīgas pat autonomai programmēšanai bez kontrollera. Cilpa palīdz vienkāršot un organizēt atkārtotas komandas projektā.

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju - Looping Behaviors

Pārskatiet šī gada VEX IQ Competition spēli ar skolēniem, noklikšķinot uz šīs saites. Vai arī veiciet tālāk norādīto diskusiju par iepriekšējo gadu spēlēm.

J: Kādu uzvedību robots, visticamāk, atkārtos sacensību laikā?
A: Studenti, visticamāk, nekavējoties reaģēs ar kustībām, taču projektā ir mazāka iespēja izmantot cilpas kustībām, nekā izmantot cilpas sensoru pārbaudei.

J: Kā jūs padarītu šīs atkārtotās uzvedības cilpu?
A: Neatkarīgi no darbības, kas tiek atkārtotas, bloku vilkšana cilpas iekšpusē ir obligāta darbība. Studentiem ir jābūt ērtiem ligzdošanas blokiem cilpas bloku iekšpusē.

J: Pajautājiet studentiem, kurš bloks VEXcode IQ varētu palīdzēt viņiem ieprogrammēt viņu robotus tā, lai tie darbotos pēc vienas kontrollera pogas nospiešanas. Pajautājiet arī, kurā bloku grupā tas ietilpst.
A: Šo bloku sauc par Kad kontroliera pogu bloku, un tas atrodas zem notikumu blokiem VEXcode IQ.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu apmācību Pārskatiet piemēru

Lai paplašinātu šo aktivitāti, palūdziet saviem skolēniem izpētīt atšķirības starp arkādes vadību un tvertnes vadību. Studenti var sekot VEXcode IQ atrodamajiem projektu piemēriem. Ir četri projektu piemēri: Left Arcade, Right Arcade, Split Arcade un Tank Drive.

Apspriediet, kā darbojas cilpas programmās, kā arī katra vadības veida plusus un mīnusus.

Lai saistītu šo darbību ar matemātiku, izmantojiet iepriekš minētos kreiso/labo pasāžu (viena kursorsvira) un dalīto arkādes/tanku piedziņu (abas kursorsviras), lai apspriestu X un Y asu lomu projektā. X ass pozīcijas rādījumi fiksē kursorsviras(-u) horizontālās kustības no kreisās uz labo pusi, savukārt no Y ass pozīcijas rāda kursorsviras(-u) vertikālās kustības augšup uz leju.