Skolotāja rīkkopa - Šīs aktivitātes mērķis
Atkārtotas uzvedības programmēšanu var veikt, izmantojot [Repeat] vai [Forever] cilpas. Īsāk sakot, [Atkārtot] bloki ļauj programmētājam iestatīt noteiktu reižu skaitu, lai cilpas bloki tiktu atkārtoti. [Forever] bloks atkārto blokus savā cilpā mūžīgi vai līdz projekts tiek apturēts. Šajā aktivitātē skolēni mācās par abiem.
Lai iegūtu papildinformāciju par programmēšanu ar [Repeat] vai [Forever] cilpām, apmeklējiet palīdzības informāciju VEXcode IQ ietvaros.
Tālāk ir sniegts izklāsts par to, ko studenti darīs šajā aktivitātē:
-
Noskatieties Cilpu izmantošana apmācības video.
-
Izpētiet atkārtotu darbību piemēru projektu.
-
Salīdziniet un kontrastējiet starp [Forever] un [Repeat] blokiem.
-
Pabeidziet Squared Loops Challenge, kurā studentiem tiek lūgts pārvietot Clawbot kvadrātā un iedarbināt nagu un roku pirms katra pagrieziena.
Lai saņemtu palīdzību skolēnu organizēšanā šai aktivitātei, noklikšķiniet šeit (Google ).
Katras grupas celtniekam jāiegūst nepieciešamā aparatūra. Ierakstītājam vajadzētu iegūt grupas inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu. Programmētājam ir jāatver VEXcode IQ.
Daudzums | Nepieciešamie materiāli |
---|---|
1 |
VEX IQ Super komplekts |
1 |
VEXcode IQ |
1 |
Inženierzinātņu piezīmju grāmatiņa |
1 |
Cilpu izmantošana (pamācība) |
1 |
Atkārtotu darbību piemēru projekts |
Šī darbība sniegs jums rīkus, lai ieprogrammētu robotu ar atkārtotu uzvedību.
Varat izmantot palīdzības informāciju VEXcode IQ, lai uzzinātu par blokiem. Norādījumus, kā lietot funkciju Help , skatiet palīdzības izmantošanas apmācībā.
Skolotāju padomi
Ja šī ir pirmā reize, kad skolēni izmanto VEXcode IQ, viņi rīkjoslā var skatīt arī Pamācības, lai apgūtu citas pamatprasmes.
Skolotāju padomi
Modelējiet katru problēmu novēršanas darbību skolēniem. Atgādiniet studentiem, ka katrā grupā ir kāds celtnieka lomā. Šai personai ir regulāri jāpārbauda šīs lietas visas darbības laikā.
1. darbība: sagatavošanās darbībai
Vai pirms aktivitātes sākšanas jums ir gatavs katrs no šiem priekšmetiem? Būvniekam ir jāpārbauda katrs no šiem aspektiem:
-
Vai visi motori un sensori ir pievienoti pareizajam portam?
-
Vai viedie kabeļi ir pilnībā ievietoti visos motoros un sensoros?
-
Vai Brain ir ieslēgts?
-
Vai akumulators ir uzlādēts?
2. darbība: Sāksim programmēt ar cilpām.
Sāciet, noskatoties VEXcode IQ apmācības video Izmantojot cilpas .
VEXcode IQ satur daudz dažādu projektu piemēru. Šajā izpētē jūs izmantosit vienu no tiem. Lai saņemtu palīdzību un padomus par piemēru projektu izmantošanu, skatiet apmācību Piemēru un veidņu izmantošana.
Pēc tam atveriet atkārtotu darbību piemēru projektu.
Programmētājam jāveic šādas darbības:
- Atveriet izvēlni Fails.
- Izvēlieties Atveriet Piemēri.
- Izmantojiet lietojumprogrammas augšpusē esošo filtru joslu un atlasiet “Vadība”.
- Atlasiet un atveriet Repeating Actions piemēru projektu.
- Saglabājiet savu projektu kā "Atkārtotas darbības".
- Pārbaudiet, vai projekta nosaukums “Atkārtotas darbības” tagad ir logā rīkjoslas centrā.
Ko šis projekts patiesībā dara?
Savā inženierijas piezīmju grāmatiņā rīkojieties šādi:
Paredziet, ko projekts darīs Clawbot. Izskaidrojiet katru darbību, ko robots veiks.
Skolotāju rīkkopa - Atbildes
Veiciniet diskusiju klasē, lai studenti savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā pastāstītu par to, ko viņi paredzēja, ka šis projekts darīs.
Atbildes būs dažādas, taču studentiem jānorāda, ka šajā projektā robots brauks uz priekšu par 300 milimetriem un pēc tam pagriezīsies pa labi par 90 grādiem, 4 reizes, lai pabeigtu kvadrātu. Tā vietā, lai 4 reizes izmantotu vienus un tos pašus 2 blokus, atkārtotais bloks samazina tās pašas darbības, kuras veiktu 8 bloki - 3 blokos. Studentu prognozēs jāuzskaita visas astoņas uzvedības izpausmes. Atkārtošanas bloks atkārto darbības, braucot uz priekšu un pēc tam pagriežoties.
Studentu inženiertehniskās piezīmju grāmatiņas var uzturēt un novērtēt individuāli (Google / .docx / .pdf) vai komandā (Google / .docx / .pdf). Iepriekšējās saites katrai pieejai nodrošina atšķirīgu rubriku. Ikreiz, kad rubrika ir iekļauta izglītības plānošanā, laba prakse ir izskaidrot rubriku vai vismaz sniegt tās kopijas skolēniem pirms aktivitātes sākuma.
Skolotāju padomi
-
Pārliecinieties, vai skolēni izvēlnē Fails ir atlasījuši Atveriet piemērus .
-
Pārliecinieties, vai skolēni ir izvēlējušies Atkārtotas darbības Piemēra projektu. Varat norādīt studentiem, ka lapā Open Piemēri ir vairākas izvēles iespējas. Atgādiniet studentiem, ka viņi jebkurā laikā izpētes laikā var atsaukties uz apmācību Piemēru un veidņu izmantošana.
-
Varat lūgt studentiem projekta nosaukumam pievienot savus iniciāļus vai savas grupas nosaukumu. Tas palīdzēs atšķirt programmas, ja lūgsit studentus tās iesniegt.
-
Tā kā VEXcode IQ ir automātiskā saglabāšana, projekts nav jāsaglabā vēlreiz.
Skolotāju padomi
-
Pārliecinieties, vai skolēni izvēlnē Fails ir atlasījuši Atveriet piemērus .
-
Pārliecinieties, vai skolēni ir izvēlējušies Atkārtotas darbības Piemēra projektu. Varat norādīt studentiem, ka lapā Open Piemēri ir vairākas izvēles iespējas. Atgādiniet studentiem, ka viņi jebkurā laikā izpētes laikā var atsaukties uz apmācību Piemēru un veidņu izmantošana.
-
Varat lūgt studentiem projekta nosaukumam pievienot savus iniciāļus vai savas grupas nosaukumu. Tas palīdzēs atšķirt programmas, ja lūgsit studentus tās iesniegt.
-
Tā kā VEXcode IQ ir automātiskā saglabāšana, projekts nav jāsaglabā vēlreiz.
3. darbība. Kāda ir atšķirība starp [Forever] un [Repeat]?
-
Vēlreiz pārskatiet Atkārtotu darbību piemēru projektu . Tā ir arī bloku kaudze, kas parādīta augšpusē labajā pusē.
Ņemiet vērā, ka blokā [Atkārtot] kustības atkārtojas tikai 4 reizes. Atkārtotas kustības reti ir jāatkārto mūžīgi, tāpēc [Atkārtot] bloks tiek izmantots, ja nepieciešams tikai noteikts atkārtojumu skaits.Ja bloks [Atkārtot] tiktu aizstāts ar [Forever] bloku, robots tikai atkārtotu kvadrātā mūžīgi.
-
Bloks [Forever] bieži tiek izmantots kopā ar nosacījumu, lai nepārtraukti pārbaudītu, vai nosacījums ir patiess. Iepriekš esošajā bloku kaudzē, kas pievienots [Forever] blokam, ievērojiet, kā robots brauks uz priekšu, līdz tas izpildīs nosacījumu, ka ar bufera slēdzi kaut kam uzdursies. Ja tiek nospiests bufera slēdzis, robots griezīsies. Pretējā gadījumā tas turpinās braukt uz priekšu.
Šis ir praktisks bloka [Forever] lietošanas gadījums. Iedomājieties pašbraucošu slaucītāju, kas turpina braukt uz priekšu, līdz kaut kam uzbrauc, tad pagriežas.
Paplašiniet savu mācīšanos
Lai sīkāk izpētītu, kā izmantot cilpas ar nosacījumiem, izveidojiet projektu Floor Sweeper.
- Lūdziet studentus atvērt Clawbot (Drivetrain) piemēru projektu.
- Lūdziet studentus izveidot iepriekš minēto projektu.
- Lūdziet studentus saglabāt projektu kā "Grīdas slaucītājs".
- Ja skolēniem nepieciešama palīdzība projekta saglabāšanā, skatiet nosaukuma piešķiršanas un saglabāšanas apmācību.
Ja skolēniem nepieciešama palīdzība saistībā ar kādu no blokiem, skatiet Palīdzība informāciju vai apmācību.
Lūdziet studentus lejupielādēt un palaist projektu , lai novērotu, kā robots pārvietojas. Ja studentiem nepieciešama palīdzība, novirziet viņus uz VEXcode IQ apmācību Lejupielādēt un palaist projektu.
Pēc tam sāciet klases diskusiju un palūdziet studentiem paskaidrot, kāpēc bloks [Uz visiem laikiem] tika izmantots bloka [Atkārtot] vietā.
Studentiem jāņem vērā, ka tiek izmantots [Forever] bloks, jo šis projekts nepārtraukti pārbauda, vai tiek nospiests bufera slēdzis.
Skolotāja rīkkopa - Izaicinājuma iestatīšana
Lūdziet studentus ieprogrammēt robotu, lai tas kustētos kvadrātā, robots parāda krāsas, rada skaņas un kustina nagus un roku! Studenti veiks atkārtotu darbību piemēru projektu vienu soli tālāk, iekļaujot roku un spīli, kā arī skaņas un krāsas.
4. solis: Stop and Go izaicinājums!
- Lieciet savam Clawbot braukt laukumā.
- Pirms katra pagrieziena:
- Spīle ir jāatver un jāaizver.
- Roka ir jāpaceļ un jānolaiž.
- Touch LED ir jāparāda vismaz viena krāsa.
- Jāatskan vismaz viena skaņa.
- Clawbot nevar braukt gar laukuma malu vairāk nekā vienu reizi.
- Varat izmantot atkārtotu darbību piemēru projektu kā sākumpunktu, taču pirms izmaiņu veikšanas to saglabājiet kā StopAndGo .
Savā inženierijas piezīmju grāmatiņā plānojiet tālāk norādīto.
-
Lieciet draiverim un ierakstītājam izplānot jūsu risinājumu un paredzēt, ko katrs jūsu projekta bloks darīs Clawbot.
-
Lieciet Programmētājam Lejupielādēt un palaist savu projektu, lai to pārbaudītu pirms tā iesniegšanas.
-
Lūdziet Builder veikt izmaiņas projektā pēc vajadzības un sazināties ar ierakstītāju, lai veiktu piezīmes par testēšanas laikā veiktajām izmaiņām.
Skolotāju rīkkopa - Risinājums
Motivējiet diskusiju - Pārdomas par aktivitāti
J: Vai Clawbot kustējās, kā jūs to gaidījāt?
A: Atbildes būs dažādas; tomēr šī jautājuma mērķis ir veicināt kognitīvo domāšanu. Studenti sāka, prognozējot uzvedību pirms to testēšanas, dokumentējot to rezultātus un pārdomājot.
J: Kāds ir lielākais izaicinājums, pārvietojot roku un nagus papildus atkārtotu darbību piemēra projektam?
A: Lai gan atbildes var atšķirties, parasti skolēniem vajadzētu pārbaudīt, par cik grādiem ir jāatveras un jāaizveras spīlei un par cik grādiem jāpārvietojas uz augšu un uz leju.
J: Kā atkārtojuma izmantošana palielina projekta efektivitāti?
A: Bez [Atkārtošanas] cilpas Clawbot veiktu darbības, ko nosaka bloki projektā, tikai vienu reizi. [Atkārtot] cilpa liek Clawbot izpildīt visus blokus 4 reizes, lai izveidotu kvadrātu.