Skip to main content

STEM laboratorijas
Vision Sensor

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīkkopa - Šīs aktivitātes mērķis

Šī aktivitāte liek skolēniem izmantot iepriekšējā lapā apgūto, lai pabeigtu datu kopu no momentuzņēmuma piemēra. Viņi aizpildīs trūkstošās vērtības, aprēķinās centra X un Y vērtības un interpretēs to, ko dati var mums pastāstīt par objekta pozīciju attiecībā pret robota centra punktu. Tas viņus sagatavos panākumiem nākamajā Vision Data Challenge.

Pievienojiet trūkstošās vērtības savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

Šeit ir sniegtie momentuzņēmuma dati:

  • X = 50

  • Y = 36

  • W = 152

  • H = 150

  1. Vai REDBOX atrodas pa kreisi vai pa labi no robota centra punkta?

  2. Vai REDBOX atrodas augstāk vai zemāk par robota centra punktu?

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

Pievērsiet studentu uzmanību tam, ka noteikšanas rāmis pilnībā nenosedz REDBOX. Tas ir labi. Tas joprojām atpazīst REDBOX. Redzes sensora noregulēšana, visticamāk, nepilnveidos noteikšanas rāmi, un tas ir pareizi. Redzes sensors atpazīst lielāko daļu REDBOX.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Atbildes

Studentu atbildes var apspriest klasē un/vai varat pārskatīt viņu inženierzinātņu piezīmju grāmatiņas, lai pārliecinātos, ka viņi ir pabeiguši darbību.

Momentuzņēmumā ir tikai viens objekts (objektu skaits = 1), un platumu nodrošina programma (objekta platums = 152). Centra X vērtība ir 152/2 + 50 = 126.

sarkana kaste

  • REDBOX atrodas pa kreisi no robota centra punkta (nedaudz pa kreisi no centra). REDBOX atrodas 31,5 pikseļi (centrs 157,5–126) pa kreisi no robota centra punkta.

  • REDBOX atrodas zemāk par robota centra punktu (nedaudz zemāk par centru). REDBOX atrodas 5,5 pikseļus (111 — centrā 105,5) zem robota centra punkta.