Skip to main content

STEM laboratorijas
M.A.D. Kaste

Skolotāju portāls

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

  • Iesakiet studentiem savākt visas būvēšanai nepieciešamās daļas pirms būvniecības procesa uzsākšanas. Vēl viena iespēja ietaupīt laiku būtu  pirms studentu ierašanās organizēnepieciešamās daļas.

  • Iesakiet studentiem atšķirt dažāda garuma konstrukcijas daļas, apskatot mēroga plakātu , kas iekļauts Super komplektā.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs lapas mērķis

Būvēšanas instrukcijās skolēniem tiks parādītas detalizētas instrukcijas, kā izveidot MAD Kaste. Būvēšanas instrukciju padomu sadaļā tiks norādīta papildu informācija par konkrētiem soļiem, kas palīdzēs studentiem sekmīgi veikt būvēšanu, tāpēc noteikti norādiet šo sadaļu studentiem. Ir neobligāta rubrika, lai novērtētu būvējumu šajā lapā (Google Doc / .docx / .pdf). Ja studentu novērtēšanai tiek izmantotas kādas rubrikas, pārskatiet rubriku vai izsniedziet tās kopijas, pirms studenti sāk strādāt, lai viņi būtu skaidrs, kā viņi tiks novērtēti.

Pirms būvniecības uzsākšanas apsveriet, kā tiks organizēti jūsu studenti. Vai katram skolēnam būs savs MAD Kaste, vai viņi strādās pa pāriem vai komandām? Strādājot komandās, katrs skolēns var izveidot daļu soļu vai katram skolēnam varētu piešķirt lomu. Ja skolēni strādā grupās, lapā ir neobligāta sadarbības rubrika (Google Doc / .docx / .pdf ).

Noklikšķiniet šeit (Google Doc / .docx / .pdf)  , lai uzzinātu, kā organizēt skolēnus grupās šai aktivitātei.

Ieteikumus par to, kā iesaistīt skolēnus, kuri pabeidz būvējumus ātrāk nekā citi, šajā rakstā.

Izveidojiet MAD Kaste

Izpildiet izveides instrukcijas, lai izveidotu MAD Kaste.

Atveriet un izpildiet izveides instrukcijās norādītās darbības, lai izveidotu MAD Box.

Google Doc / .docx / .pdf

 

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi instrukciju padomi

Pirms sākuma: Saskaitiet visus gabalus pirms būves uzsākšanas un nodrošiniet tos viegli pieejamus.

1. darbība: Vispirms ievietojiet vārpstu ar plastmasas vāciņu ar 3x soļu cauri 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksnes vidējam caurumam. Pēc tam pievienojiet Mini Standoff savienotāju 3x soli ar plastmasas vāciņu vārpstai, pirms ievietojat visu apvienoto gabalu otrajā 1 x 10 sijas caurumā.

2., 6. un 10. darbība: 12 zobu zobrata un 36 zobu zobrata zobi sabloķējas.

9. darbība: Vispirms ievietojiet vārpstu ar plastmasas vāciņu ar 3x soļu cauri 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksnes vidējam caurumam. Pēc tam pievienojiet mini atdalīšanas savienotāju 3x plastmasas vāciņa vārpstai, pirms ievietojat visu kombinēto gabalu trešajā 1x10 sijas caurumā.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

Uzdodiet studentiem izjaukt gabalus, uzmanīgi pagriežot un uzmanīgi novelkot, lai netraucētu pārējo konstrukciju un nesabojātu detaļas. Iesakiet skolēniem apzināties, ka zobratu zobi saslēgsies. Ja tā nav, nesaspiediet detaļas kopā, jo tās, iespējams, ir nepareizi izlīdzinātas.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi kontrolsaraksts

Kad visi skolēni ir pabeiguši būvniecību, pārbaudiet šo kontrolsarakstu, lai pārliecinātos, ka studenti ir gatavi turpināt darbu.

  • Pārbaudiet, vai MAD Kaste ir uzbūvēta pareizi.

  • Pārbaudiet, vai pārnesumi ir pareizi bloķēti.

  • Pārbaudiet, vai skolēni ir nolikuši visas papildu detaļas un ir uzkopuši savu laukumu.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu apmācību - Semmy

Kas ir Samijs? Sammy ir VEX Robotics kompanjons, kas izgatavots tikai no 9 VEX IQ daļām. Semmy ir lieliska paplašināšanas mācību aktivitāte, jo skolēni var izveidot jebkuru Semija piederumu vai iestatījumu, kas viņiem patīk. Studentus ierobežo tikai viņu iztēles robežas! Noklikšķiniet šeit (Google Doc / .docx / .pdf)  , lai skatītu Semija izveides instrukcijas.

Palūdziet studentiem uzbūvēt Sammy, kad viņi ir agri pabeiguši būvniecību, vai kā jautru, atsevišķu paplašināšanas aktivitāti. Ja skolēni jau ir uzbūvējuši Semiju iepriekšējās laboratorijās, palūdziet viņiem izveidot Semijam velosipēdu, nomainot vienu no 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksnēm uz MAD. Kaste ar riteni. Vispirms nomainiet 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksni, kas ir savienota ar 12 zobu zobratu. Pagrieziet vienīgo atlikušo 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksni — skatoties uz to kā velosipēda pedāli — un ņemiet vērā, cik ātri ritenis griežas un cik viegli vai grūti tas ir pagriežams. Pēc tam nomainiet riteni, kas atrodas uz 12 zobu zobrata, lai tagad būtu uz 36 zobu zobrata, un nomainiet 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksni. Izmēģiniet to pašu eksperimentu, pagriežot 1x3 vārpstas bloķēšanas plāksni. Pajautājiet skolēniem, ko viņi pamana, un ierakstiet savus novērojumus savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā.

Vēl viena iespējamā ideja ir aicināt skolēnus izpētīt velosipēdu pārnesumus un pēc tam uzzīmēt konkrētus pārnesumus Semija velosipēdam. Lūdziet studentiem jautāt, vai pārnesumiem vajadzētu padarīt velosipēdu ātrāku vai nodrošināt lielāku jaudu. Mudiniet studentus izpētīt abu situāciju priekšrocības un neveiksmes un palūdziet studentiem pierakstīt savus atklājumus savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā. Ir iespēja izmantot inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu kā novērtējumu. Noklikšķiniet uz  šīs saites , lai skatītu inženierzinātņu piezīmju grāmatiņas rubriku.