Skip to main content

STEM laboratorijos
PIKTAS. Dėžė

Mokytojų portalas

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

  • Prieš pradedant statybos procesą, patarkite mokiniams surinkti visas statybai reikalingas dalis. Kitas būdas sutaupyti laiko būtų jei instruktorius visas reikalingas dalis prieš atvykstant studentams.

  • Patarkite mokiniams atskirti skirtingo ilgio konstrukcijos dalis, peržiūrėdami mastelio dalių plakatą , įtrauktą į Super Kit.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio puslapio tikslas

Sukūrimo instrukcijose mokiniams bus parodytos nuoseklios instrukcijos, kaip sukurti MAD Dėžė. Skyriuje „Kūrimo instrukcijų patarimai“ bus pateikta papildoma informacija apie konkrečius veiksmus, kurie padės mokiniams sėkmingai kurti, todėl būtinai nurodykite tą skyrių studentams. Yra pasirenkama rubrika, skirta įvertinti šio puslapio kūrimą (Google Doc / .docx / .pdf). Jei mokiniams įvertinti naudojamos kokios nors rubrikos, peržiūrėkite rubriką arba išduokite kopijas prieš mokiniams pradėdami dirbti, kad būtų aišku, kaip jie bus vertinami.

Prieš pradėdami kurti, apsvarstykite, kaip bus organizuojami jūsų mokiniai. Ar kiekvienas mokinys turės savo MAD Dėžė, ar jie dirbs poromis ar komandomis? Jei dirbama komandose, kiekvienas mokinys galėtų sukurti žingsnių dalį arba kiekvienam mokiniui galėtų būti suteiktas vaidmuo. Jei mokiniai dirba grupėse, šiame puslapyje yra pasirenkama bendradarbiavimo rubrika (Google Doc / .docx / .pdf ).

Spustelėkite čia (Google Doc / .docx / .pdf)  , kad sužinotumėte, kaip suskirstyti mokinius į grupes šiai veiklai.

Šiame straipsnyjepasiūlymų, kaip įtraukti mokinius, kurie kūrimą užbaigia greičiau nei kiti.

Sukurkite MAD Dėžė

Vykdykite kūrimo instrukcijas, kad sukurtumėte MAD Dėžė.

Atidarykite ir vykdykite kūrimo instrukcijose nurodytus veiksmus, kad sukurtumėte MAD Box.

Google Doc / .docx / .pdf

 

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai instrukcijos patarimai

Prieš pradėdami: Prieš pradėdami kurti, suskaičiuokite visas dalis ir pasirūpinkite, kad jos būtų lengvai pasiekiamos.

1 veiksmas: Pirmiausia per vidurinę 1x3 veleno fiksavimo plokštės angą įkiškite 3 x žingsnio plastikiniu gaubtu uždengtą veleną. Tada, prieš įkišdami visą sujungtą detalę į antrąją 1x10 sijos angą, prie 3x žingsnio plastikiniu gaubtu uždengto veleno pridėkite mini atskirą jungtį.

2, 6 ir 10 veiksmas: 12 dantų krumpliaračio ir 36 dantų krumpliaračio krumpliaračiai susikabins.

9 veiksmas: Pirmiausia per vidurinę 1x3 veleno užrakto plokštės angą įkiškite 3 x žingsnio plastikiniu gaubtu uždengtą veleną. Tada, prieš įkišdami visą sujungtą detalę į trečiąją 1x10 sijos angą, prie 3x žingsnio plastikiniu gaubtu uždengto veleno pridėkite mini atskirą jungtį.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

Nurodykite mokiniams išardyti dalis švelniai sukdami ir atsargiai nuimdami, kad nesutrikdtumėte likusios konstrukcijos ir nepažeistumėte dalių. Patarkite mokiniams žinoti, kad krumpliaračių dantys susikirs. Jei taip nėra, nesujunkite gabalų jėga, nes jie tikriausiai yra netinkamai išlyginti.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai Mokytojo kontrolinis

Kai visi mokiniai baigs kurti, peržiūrėkite šį kontrolinį sąrašą, kad įsitikintumėte, jog mokiniai yra pasirengę judėti toliau.

  • Patikrinkite, ar MAD Dėžutė pastatyta teisingai.

  • Patikrinkite, ar pavaros tinkamai sujungtos.

  • Patikrinkite, ar mokiniai nepadėjo papildomų dalių ir išvalė savo vietą.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi

Kas yra Sammy? Sammy yra VEX Robotics kompanionas, pagamintas tik iš 9 VEX IQ dalių. Sammy yra puiki mokymosi plėtra, nes mokiniai gali sukurti bet kokį Sammy priedą ar nustatymą, kuris jiems patinka. Mokinius riboja tik jų vaizduotė! Spustelėkite čia (Google Doc / .docx / .pdf)  norėdami pamatyti Sammy kūrimo instrukcijas.

Paprašykite mokinių sukurti Sammy, kai jie anksti baigs statyti, arba kaip smagią, savarankišką pratęsimo veiklą. Jei mokiniai jau pastatė Sammy ankstesnėse laboratorijose, paprašykite jų sukurti Sammy dviratį, pakeisdami vieną iš 1x3 veleno užrakto plokštelių ant MAD. Dėžė su ratuku. Pirmiausia pakeiskite 1x3 veleno užrakto plokštę, kuri yra prijungta prie 12 dantų pavaros. Pasukite vienintelę likusią 1x3 veleno užrakto plokštę – žiūrėdami į ją kaip į dviračio pedalą – ir atkreipkite dėmesį į tai, kaip greitai sukasi ratas ir kaip lengvai ar sunkiai jis sukasi. Tada pakeiskite ratą, esantį ant 12 dantų krumpliaračio, kad dabar būtų ant 36 dantų krumpliaračio, ir pakeiskite 1x3 veleno užrakto plokštę. Išbandykite tą patį eksperimentą sukant 1x3 veleno užrakto plokštę. Paklauskite mokinių, ką jie pastebi, ir įrašykite savo pastebėjimus į savo inžinerijos sąsiuvinį.

Kita galima idėja yra paprašyti mokinių ištirti dviračio pavaras ir tada nupiešti konkrečias Sammy dviračio pavaras. Paprašykite mokinių paklausti, ar pavaros turėtų pagreitinti dviratį, ar suteikti daugiau galios. Skatinkite mokinius ištirti bet kurios situacijos privalumus ir trūkumus ir paprašykite mokinių užsirašyti savo išvadas į savo inžinerijos sąsiuvinį. Yra galimybė vertinimui naudoti inžinerinį bloknotą. Spustelėkite šią nuorodą , kad pamatytumėte inžinerinio bloknoto rubriką.