Skip to main content
Skolotāju portāls

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis

Lapu Pārnesumu attiecību aprēķināšana sadaļā Pārdomāt mērķis ir ļaut skolēniem strādāt grupās, lai aprēķinātu individuālos pārnesumskaitļus un pēc tam tos apvienotu, lai iegūtu saliktu pārnesumu attiecību. Kad studenti ir ieguvuši salikto pārnesumu attiecību, viņi noteiks atbilstošo mehānisko priekšrocību, kas izriet no attiecības.

Skolēni strādās grupās pa četriem. Noklikšķiniet šeit (Google Doc / .docx / .pdf) , lai skatītu šīs sadaļas grupu lomu sarakstu.

Vispirms izpētiet pirmo piemēru ar studentiem, pirms aiciniet viņus strādāt grupās pie aprēķiniem. Kopā būs trīs aprēķini. Pirmajā lapā (Divu pārnesumu attiecību aprēķināšana) būs 1. aprēķins ar diviem atsevišķiem pārnesumu skaitļiem, bet otrajā lapā (Trīs pārnesumu attiecību aprēķināšana) būs 2. un 3. aprēķins ar trim atsevišķiem pārnesumu skaitļiem.

Mudiniet studentus strādāt savā grupā un vajadzības gadījumā uzdot jautājumus.

Katrs aprēķins attieksies uz vienu no trim šādām mehāniskajām priekšrocībām:

  • Palielināts ātrums: attiecība, kurā pirmais skaitlis ir mazāks par otro (skaitītājs ir mazāks par saucēju). Piemērs ir 1:15.

  • Palielināts griezes moments: attiecība, kurā otrais skaitlis ir mazāks par pirmo (saucējs ir mazāks par skaitītāju). Piemērs ir 15:1.

  • Jaudas pārsūtīšana: attiecība 1-1 (skaitītājs ir vienāds ar saucēju). Piemērs ir 1:1.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi - Vārdnīca

Skaitītājs: daļskaitļa augšējā daļa.
Saucējs: daļskaitļa apakšējā daļa.

Tagad, kad esat izpētījis, kas ir pārnesumi un kā tos var izmantot, lai radītu mehānisku priekšrocību, tagad jūs aprēķināsiet dažādus pārnesumu skaitļus un apvienosiet tos, lai iegūtu saliktu pārnesumu attiecību.

Jūs strādāsiet četrās grupās, lai aprēķinātu pārnesumu skaitļus un noteiktu no tā izrietošās mehāniskās priekšrocības.

Skatiet piemēru

Sāciet, apskatot šādu piemēru:

Iepriekš minētajā piemērā rinda Resulting Ratio attiecas uz saliktā pārnesumskaitļa aprēķināšanu, reizinot visus atsevišķos pārnesumskaitļus kopā.

Pārnesumu attiecībai 1 ir 36 zobu pārnesums (36 T pārnesums), kas virza 12 zobu pārnesumu (12 T pārnesums). Attiecību skatīšana ir Driven over Braukšanas rezultāti ir 12 virs 36, kas samazinās līdz vienai trešdaļai. Tādējādi attiecība ir 1:3.

Līdzīgi pārnesuma attiecībai 2 60T pārnesums vada 12T pārnesumu. Aplūkojot attiecības kā Driven over Driving, rezultāts ir 12 virs 60, kas samazinās līdz piektdaļai. Tādējādi attiecība ir 1:5.

Lai apvienotu šīs divas attiecības, tiek ieviesta daļskaitļu reizināšana. Viena trešā reize viena piektā daļa ir viena piecpadsmitā daļa. Ņemiet vērā, ka, reizinot daļskaitļus, skaitītājā un saucējā jūs reizinat taisni šķērsām. Tādējādi saliktā pārnesuma attiecība ir 1:15.

Kad saliktā pārnesuma attiecība ir aprēķināta, tagad var noteikt, kāda ir mehāniskā priekšrocība. Iegūtā priekšrocība ir palielināts ātrums: 36T piedziņas (ieejas) pārnesums pagriezīsies vienu reizi, lai 12T piedziņas (izejas) pārnesums pagrieztos 15 reizes.

Aprēķins 1

Aizpildiet trūkstošos aprēķinus no tabulas Pārnesuma attiecība. Ņemiet vērā, ka katrai personai ir jāaprēķina atbilstoši savai lomai.

  • Role 1: Aprēķiniet pārnesuma koeficienta 1 rindu iepriekš minētajā tabulā. Parādiet visus darbus savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

  • Role 2: Aprēķiniet pārnesuma attiecības 2 rindu iepriekšējā tabulā. Parādiet visus darbus savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

  • Role 3: Aprēķiniet iepriekšējās tabulas rindu Resulting Ratio. Pirms galīgā savienojuma pārnesuma attiecības aprēķināšanas pārbaudiet aprēķinus no 1. un 2. pārnesuma attiecības. Parādiet visus darbus savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

  • 4. loma: Aprēķiniet iepriekšējās tabulas rindu Priekšrocības. Parādiet visus darbus savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

  • Visas lomas: kad tabula ir aizpildīta, kopā ar visiem grupas dalībniekiem pārbaudiet, vai aprēķini ir pareizi.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Risinājums

Ir sniegta šāda 1. aprēķina risinājumu tabula. Ņemiet vērā, ka Aprēķināt 1 ir apgriezts pirmajam sniegtajam piemēram. Tā vietā, lai saliktā pārnesuma attiecība būtu 1:15, saliktā pārnesuma attiecība ir 15:1. Norādiet šo modeli studentiem, pārskatot risinājumu.

Turklāt izsauciet matemātiskos pamatojumus atšķirībai starp ātrumu un griezes momentu, lai nodrošinātu, ka skolēni saprot šo jēdzienu, jo tas tiks sīkāk aplūkots nākamajā lapā sadaļā Teacher Toolbox for Mechanical Advantage.

Motivēt diskusijas ikona Motivēt diskusiju

J: Kāda darbība tiek izmantota, aprēķinot salikto pārnesumu attiecību?
A: Reizināšana. Reizinot daļskaitļus, reiziniet ar skaitītāju un saucēju.

J: Ko robotam sacensībās nozīmē palielināta griezes momenta mehāniskās priekšrocības?
A: Atbildes var atšķirties, taču piemērs varētu būt robots, kas paceļ vai nes smagus priekšmetus.