Skip to main content

Лабораторії STEM
Випробувальний стенд - сенсори VEX IQ

Дізнайтеся про VEX IQ Touch LED

Попросіть Читача організувати, як група читатиме статтю «VEX IQ Touch LED» з бібліотеки VEX, щоб дізнатися, як працює сенсорний світлодіод і як ним користуватися.

Програмуйте за допомогою сенсорного світлодіода

Попросіть програміста відкрити VEXcode IQ і виконати такі дії:

Перевірте сенсорний світлодіод

Попросіть тестер підключити Testbed до вашого комп’ютера, а потім виконайте такі дії:

 • Завантажте проект до IQ Robot Brain.

 • Запустіть проект і натисніть сенсорний світлодіод, щоб він засвітився зеленим. Або відпустіть сенсорний світлодіод (НЕ натиснутий), щоб він засвітився червоним.

 • Щоб отримати допомогу щодо завантаження та запуску проекту, перегляньте навчальне відео Завантажте та запустіть проект .

Дайте відповіді на наступні запитання та попросіть Реєстратора записати їх у ваш інженерний блокнот:

 1. У яких ситуаціях можна використовувати сенсорний світлодіод на роботі?

 2. Чи потрібно натискати сенсорний світлодіод, щоб змінити кольори?

 3. Чи повідомляє сенсорний світлодіод значення 1 (ІСТИНА) або 0 (ХИБНЯ)?

 4. Чи може сенсорний світлодіод повідомити, який колір він відображає?

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя

 1. Сенсорний світлодіод можна використовувати як кнопку запуску або зупинки на роботі. Сенсорний світлодіод також можна використовувати для відображення стану однієї з частин робота (наприклад, відображення зеленого кольору, коли кіготь відкрито) або однієї з частин програмування робота (наприклад, відображення жовтого кольору, коли робот завершує частину демонструвати).

 2. Сенсорний світлодіод не потрібно натискати, щоб змінити кольори. Колір світлодіода можна встановити в межах проекту.

 3. Сенсорний світлодіод повідомляє значення 1 (ІСТИНА) або 0 (ХИБНІСТЬ), як і перемикач бампера, щоб вказати, натиснуто він чи ні.

 4. Сенсорний світлодіод може не повідомляти колір, який він відображає. Відображуваний колір встановлюється проектом і/або змінюється під час натискання, але немає блоку чутливості для поточного кольору сенсорного світлодіодного підсвічування.

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя - Усунення несправностей

Під час роботи з сенсорним світлодіодом можуть бути випадки, коли він не поводиться належним чином. Якщо це сталося, почніть усунення несправностей, виконавши наведені нижче дії.

 • Спочатку перевірте, чи оновлено прошивку сенсорного світлодіода. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше про те, як оновити мікропрограму.

 • Якщо вбудоване програмне забезпечення оновлене, подивіться на екран «Інформація про пристрій» на IQ Brain, щоб перевірити, чи реєструються стани «натиснуто» та «відпущено» на мозку. Ви також можете продовжувати переключатися між червоним, зеленим, синім і вимкненим кольорами дисплея, натискаючи сенсорний світлодіод. Для інших більш загальних питань є стаття «Як усунути несправності датчиків VEX IQ».

 • Якщо інформація про пристрій повідомляє точні значення, проблема може полягати в тому, що студент неправильно скопіював проект.

  • Щоб усунути неполадки в проекті, переконайтеся, що пристрій налаштовано належним чином – це означає, що вони використовували правильний приклад проекту Testbed. Щоб дізнатися більше про те, як налаштувати сенсорний світлодіод, прочитайте статтю «Як налаштувати датчики VEX IQ — VEXcode IQ» .

  • Переконайтеся, що учні правильно скопіювали та побудували проект. Ви можете використовувати блок print у VEXcode IQ для відображення поточних значень датчиків у мозку, коли проект просувається до помилки або до кінця проекту.

 • Якщо інформація про пристрій НЕ повідомляє точні значення, проблема може бути пов’язана з апаратним забезпеченням.

  • Щоб усунути несправність апаратного забезпечення, спробуйте перевірити з’єднання порту за допомогою смарт-кабелю, використовуючи статтю «Як під’єднати пристрої VEX IQ до смарт-портів».

  • Якщо сенсорний світлодіодний індикатор під’єднано належним чином, але він все ще працює не так, як мав би, можливо, виникла фізична проблема з сенсорним світлодіодним індикатором. Спробуйте вимкнути його за допомогою іншого сенсорного світлодіода.