Skip to main content

Лабораторії STEM
Випробувальний стенд - сенсори VEX IQ

Прочитайте про гіроскопічний датчик

Щоб дізнатися більше про гіроскопічний датчик, попросіть Читача організувати, як група читатиме статтю VEX IQ Gyro Sensor із бібліотеки VEX. У цій статті розповідається про те, як працює датчик гіроскопа, і про загальні способи використання.

Програма з датчиком гіроскопа

Попросіть програміста відкрити VEXcode IQ  і виконати такі дії:

Перевірте датчик гіроскопа

Нехай тестер під’єднає VEX IQ Brain до вашого комп’ютера, а потім виконайте такі дії:

 • Завантажте проект до IQ Robot Brain.

 • Запустіть проект , щоб повідомити та надрукувати поточний напрямок гіроскопічного датчика в градусах під час обертання гіроскопічного датчика.

 • Щоб отримати допомогу щодо завантаження та запуску проекту, перегляньте навчальне відео Завантажте та запустіть проект .

 • На основі ваших спостережень за тим, як датчик поводився на випробувальному стенді, і інформації, отриманої з показань, дайте відповідь на наступні запитання та попросіть Реєстратора задокументувати їх у вашому інженерному блокноті:

  1. Що спричиняє збільшення значення гіроскопічного датчика? Що спричиняє його зменшення?

  2. Чи може гіроскопічний датчик повідомляти про значення, що перевищують 360?

  3. Чому використання гіроскопічного датчика в роботі було б корисним?

  4. Чи може гіроскопічний датчик вимірювати більше ніж одну вісь одночасно?

   • Чи може він вимірювати вгору-вниз, а також вліво-вправо?

   • Що робити, якщо датчик гіроскопа розташований на роботі інакше?

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя

Наступні відповіді можуть відрізнятися:

 1. Обертання датчика гіроскопа проти годинникової стрілки збільшує значення датчика гіроскопа, а обертання його за годинниковою стрілкою зменшує значення.

 2. Датчик гіроскопа може повідомляти значення від 0 до 359,99. Коли гіроскоп досягає 360 градусів, він повертається як нуль.

 3. Включення гіроскопічного датчика в робота дозволяє йому робити точніші повороти.

 4. Гіроскопічний датчик може вимірювати лише одну вісь одночасно.

  • Гіроскопічний датчик може вимірювати вісь x (зліва направо), а також вісь y (вгору та вниз), але не одночасно.
  • Якщо гіроскопічний датчик спочатку було встановлено на робота, щоб він вимірював вісь x, гіроскопічний датчик можна було б повернути на бік, щоб виміряти вісь y (вгору та вниз). Це може бути корисно під час вимірювання маніпуляторів, таких як кігтева рука. Гіроскопічний датчик можна використовувати для підняття та опускання руки з точним вимірюванням.

Піктограма «Поради вчителю». Поради вчителю

Попросіть студентів визначити напрямок стрілки на датчику та спробувати крутити датчик гіроскопа, щоб зрозуміти, яку вісь він визначає та як значення, які він повідомляє, відповідають цьому руху.

Значок панелі інструментів вчителя Інструменти вчителя - Усунення несправностей

Під час роботи з гіроскопічним датчиком можуть бути випадки, коли він не поводиться належним чином. Якщо це сталося, почніть усунення несправностей, виконавши наведені нижче дії.

 • Спочатку перевірте, чи оновлено програмне забезпечення гіроскопічного датчика. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше про те, як оновити мікропрограму.

 • Якщо мікропрограму оновлено, подивіться на екран «Інформація про пристрій» на IQ Brain, щоб перевірити кут і кількість поворотів, зареєстровані на Brain. Скористайтеся статтею «Як усунути несправності датчиків VEX IQ».

 • Якщо інформація про пристрій повідомляє точні значення, проблема може полягати в тому, що студент неправильно скопіював проект.

  • Щоб усунути неполадки в проекті, переконайтеся, що пристрій налаштовано належним чином – це означає, що вони використовували правильний приклад проекту Testbed. Для отримання додаткової інформації про те, як налаштувати датчик гіроскопа, прочитайте статтю «Як налаштувати датчики VEX IQ — VEXcode IQ» .

  • Переконайтеся, що учні правильно скопіювали та побудували проект. Ви можете використовувати блок print у VEXcode IQ для відображення поточних значень датчиків у мозку, коли проект просувається до помилки або до кінця проекту.

 • Якщо інформація про пристрій НЕ повідомляє точні значення, проблема може бути пов’язана з апаратним забезпеченням.

  • Щоб усунути несправність апаратного забезпечення, спробуйте перевірити з’єднання порту за допомогою смарт-кабелю, використовуючи статтю «Як під’єднати пристрої VEX IQ до смарт-портів».

  • Якщо датчик гіроскопа під’єднано належним чином, але він все ще працює не так, як мав би, можливо, виникла фізична проблема з датчиком гіроскопа. Спробуйте вимкнути його за допомогою іншого датчика гіроскопа.