Mokytojo įrankių rinkinys
-
Šio puslapio tikslas
Šis puslapis supažindins mokinius su regėjimo jutikliu ir kai kuriomis jo galimybėmis. Tada studentai analizuos dalinį pavyzdinio projekto vaizdą, kad pamatytų, kaip regėjimo jutiklį galima naudoti su VEXcode IQ.
Motyvuoti diskusijos klausimus puslapio apačioje galima užpildyti kaip diskusiją klasėje arba individualiai mokinių inžinerijos sąsiuviniuose.
apibūdinimas
Vision Sensor leidžia jūsų robotui rinkti vaizdinius duomenis iš tiesioginio tiekimo. Tiesioginis sklaidos kanalas yra vaizdo kameros užfiksuoto vaizdo perdavimas. Vision Sensor yra tarsi išmanioji kamera, kuri gali stebėti, pasirinkti, reguliuoti ir saugoti spalvas bei objektus, kurie atsiranda jo regėjimo lauke.

Galimybės:
-
Šis jutiklis gali būti naudojamas spalvoms ir spalvų modeliams atpažinti.
-
Šis jutiklis gali būti naudojamas sekti objektą.
-
Šis jutiklis gali būti naudojamas informacijai apie aplinką rinkti.
Vision Sensor leidžia robotui naudoti vaizdinius įvesties duomenis iš savo aplinkos. Tada projektas gali nustatyti, kaip vizualiniai įvesties duomenys turėtų paveikti roboto elgesį. Pavyzdžiui, robotas gali atlikti veiksmus (išvestį), pvz., sukti variklius arba rodyti rezultatus LCD ekrane.
„Vision Sensor“ taip pat gali užfiksuoti momentinį vaizdą to, kas yra priešais jį, ir analizuoti jį pagal tai, ko vartotojas klausia. Pavyzdžiui, vartotojas gali rinkti duomenis iš momentinės nuotraukos, pvz., kokios spalvos yra objektas? Ar apskritai aptiktas objektas? Kokio dydžio yra objektas (plotis ir aukštis)?
Tada robotas gali priimti sprendimus remdamasis šiais duomenimis. Žemiau pateiktas dalinis projekto pavyzdys parodo, kaip tai daroma. Šioje pirmoje pavyzdinio projekto dalyje robotas išspausdins „Mėlynas objektas rastas“, jei aptiks mėlyną objektą, o kitu atveju „Nėra mėlyno objekto“. Tai pirmasis iš trijų pavyzdinio projekto sprendimų, tačiau antrasis ir trečiasis sprendimai čia neparodomi.
Motyvuoti diskusiją
Kl.: Kokių tipų žmonių darbams būtų naudinga turėti robotą su regėjimo jutikliu?
A: Klausykite žmogaus darbų, kuriems praverstų galimybė matyti aplinką ir (arba) manipuliuoti aplinka iš tolimų atstumų (pvz., stebėti gyvūnus gamtoje, nuginkluoti sprogmenis arba atlikti roboto pagalbą).
Klausimas: Pavadinkite įrenginį ir aprašykite, kaip jis naudoja įvestį, išvestį ir procesą.
A: Galimas atsakymas gali būti skaičiuotuvas, kuris paima skaičių sekas ir matematinius operatorius, kuriuos asmuo įveda, apdoroja tuos skaičius ir operacijas, kad apskaičiuotų rezultatą, o tada išveda rezultatą asmeniui ekrane.
Kl.: Kodėl, jūsų manymu, aukščiau parodytame projekte buvo naudojama amžinai kilpa?
A: A forever kilpa buvo naudojama, kad regėjimo jutiklis nuolat tikrintų kelias momentines nuotraukas, kad pamatytų, ar į jutiklį nepateko raudonas objektas.