Skip to main content

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs sadaļas mērķis

Pārdomāt sadaļas mērķis ir, lai skolēni varētu izmantot vadības ierīces pogas, izmantojot uz notikumiem balstītu programmēšanu.

Kad kontroliera poga nospiež cepuru bloku

Šajā sadaļā ietilpst:

 • Uz notikumiem balstītas programmēšanas pārskats

 • Piemērs Projekta lejupielādes instrukcijas & Pārskats

 • Remiksa aktivitātes:

  • Aktivitāte A: satveriet objektus un atgrieziet tos vietā!

  • B aktivitāte: sakraujiet objektus!

  • C aktivitāte: Stafetes sacensības

 • Remiksa jautājumi

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

 • Lai ietaupītu laiku, kontrolieri var savienot pārī ar robota smadzenēm pirms nodarbības. Izlemiet, vai vēlaties pabeigt šo darbību vai vēlaties, lai skolēni to dara. Izpildiet soļus šeit. Varat izdrukāt šo rakstu, lai studenti to varētu izmantot, ja vēlaties, lai viņi kontrolieri savienotu pārī ar smadzenēm.

 • Uz notikumiem balstīta programmēšana sniedz Clawbot iespēju aktivizēt notikumus vai reaģēt uz trigeriem. Šis programmēšanas veids ļauj vienam blokam sazināties ar citiem blokiem.

Citiem vārdiem sakot, Clawbot reaģē uz kontroliera kursorsviru kustībām. Kursorsviras kustība ir sprūda, un Clawbot attiecīgi reaģē.

cepuru bloks

Iepriekš minētajā piemērā pogas L nospiešana ir sprūda, kas pagriež ArmMotor uz augšu. {When Controller button} bloks paziņo šo ziņojumu [Spin] blokam. Noklikšķiniet šeit (Google / .docx / .pdf), lai uzzinātu vairāk par šiem blokiem un to, kā tie tiek izmantoti Clawbot Control piemēru projektā.

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa lomas pārdomāšana

Pārdomāt sadaļas sākumā ievietojiet skolēnus savās grupās un lieciet studentiem izvēlēties savas lomas. Lai iegūtu atsvaidzinājumu par lomām un padomus grupu veicināšanai, noklikšķiniet tālāk.

Google Doc / .docx / .pdf

suns

Uz notikumiem balstīta programmēšana

Ja jūsu suns atnes jums pavadu vai sēž pie durvīm, viņš jums paziņo, ka viņam ir jāiet ārā. Skolā, kad skolotāja uzdod jautājumu un redz, ka paceļat roku, viņa zina, ka uzskatāt, ka zināt atbildi, un vēlētos atbildēt uz šo jautājumu. Šīs uzvedības ir pazīstamas arī kā "ierosinātāji".

Jūsu suns zina, ka pavadas atnešana vai sēdēšana pie durvīm ir iemesls, kas ļauj jums zināt, ka viņam ir jāiet ārā. Tātad, kad redzat viņu sēžam pie durvīm ar pavadu, jūs reaģējat uz sprūda, izvedot viņu ārā. Rokas pacelšana ir sprūda, kas ļauj skolotājam zināt, ka vēlaties atbildēt uz viņas jautājumu. Pēc tam skolotājs reaģē uz sprūda, piezvanot jums.

Uz notikumiem balstīta programmēšana robotikā ir tad, kad noteikta robota uzvedība liek robotam veikt noteiktas darbības vai reaģēt uz noteiktiem izraisītājiem.

Lai uzzinātu vairāk par uz notikumiem balstītu programmēšanu, skatiet mūsu apmācību par pasākumiem, rīkjoslā noklikšķinot uz Apmācības un atlasot notikumu apmācību.

mācību video

 

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīkkopa - Bloku pārskatīšana

 • Visas klases aktivitātē kopā ar skolēniem pārskatiet programmēšanas blokus. Pastāstiet skolēniem, ka projektā Clawbot Control var tikt aktivizēti vairāki notikumi vienlaikus, ļaujot viņiem kontrolēt Clawbot braukšanas kustību, kā arī Clawbot rokas un spīļa kustību.

 • Ja studentiem ir nepieciešams ātrs VEXcode IQ pārskats, viņi jebkurā laikā šīs izmeklēšanas laikā var atsaukties uz apmācībām. Pamācības atrodas rīkjoslā. Izmantojot apmācības, skolēni var pārskatīt projekta saglabāšanu, lejupielādi un palaišanu, kā arī citus vienumus.

mācību video

 

Kontrolieris: Clawbot Control

Tagad esat gatavs lejupielādēt paraugprojektu un izmantot kontrolieri, lai vienlaikus darbinātu Clawbot, tā Arm un Claw!

Katras grupas celtniekam jāiegūst nepieciešamā aparatūra. Ierakstītājam vajadzētu iegūt grupas inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu. Programmētājam ir jāatver VEXcode IQ.

Nepieciešamie materiāli:
Daudzums Nepieciešamie materiāli
1

Clawbot

1

Uzlādēts robota akumulators

1

VEX IQ radio

1

Kontrolieris

1

Piesaites kabelis

1

VEXcode IQ

1

USB kabelis (ja izmantojat datoru)

1

Inženierzinātņu piezīmju grāmatiņa

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

 • Pārliecinieties, ka katrai skolēnu grupai ir visi nepieciešamie materiāli.

 • Modelējiet katru problēmu novēršanas darbību skolēniem. Atgādiniet studentiem, ka katrā grupā ir kāds celtnieka lomā. Šai personai ir jāpārbauda šie vienumi visā izpētes laikā.

Pirms aktivitātes uzsākšanas...

Vai jums ir gatavs katrs no šiem priekšmetiem? Būvniekam ir jāpārbauda katrs no šiem aspektiem: