Skip to main content

tālvadība

Mijiedarbība ar datorsistēmām

Smadzenēs izmantotās pogas ir pamata lietotāja interfeisa (UI) sākums. UI ir vieta, kas ļauj lietotājam mijiedarboties ar datorsistēmu (vai mašīnu). Kad jūs ieprogrammējāt pogas uz smadzenēm, jūs devāt lietotājiem iespēju mijiedarboties ar Clawbot, lai viņi varētu pacelt un nolaist roku. Ir arī citi lietotāja interfeisu (UI) veidi, tostarp grafiskās lietotāja saskarnes (GUI), piemēram, skārienekrāni automašīnās un viedtālruņos. Kad mijiedarbojaties ar skārienekrānu kādā no savām ierīcēm (planšetdatorā, viedtālrunī, viedpulkstenī), šie ekrāni bieži vien ir vienīgā jūsu saskarne. Iespējams, ka jūsu ierīcei ir arī skaļuma vai barošanas pogas, taču jūs galvenokārt mijiedarbojaties ar ekrānu.

Televizora tālvadības pultī ir pogas, kas ir ieprogrammētas, lai izslēgtu televizoru vai palielinātu skaļumu, kad tās tiek nospiestas. Daži UI piemēri ietver videospēļu kontrollera pogas vai mikroviļņu krāsns pogas. Šo lietotāja interfeisu izveides veidi ir atkarīgi no tā, kā ierīce darbojas un kā lietotāji ar to mijiedarbojas.

Šie dizaina principi veido lietotāja pieredzes (UX) pamatu lietotāja interfeisa lietošanas laikā. Lietotāja pieredze ir tas, cik labi interfeiss ļauj man kā lietotājam darīt to, ko es cenšos darīt. Vai saskarne darbojas tā, kā es to gaidu? Vai tas reaģē uz to, ko es cenšos sazināties ar savām presēm? Vai tas ir labi organizēts, vai arī turpmākajās lietotāja saskarnes versijās pogas ir jāpārvieto, lai to atvieglotu? Kā interfeiss izskatās kopumā? Vai tas ir patīkami skatīties un vai tas man rada vēlmi to izmantot biežāk?

Kad lietotāja saskarne joprojām tiek izstrādāta un tiek veiktas iterācijas, izstrādātāji apkopo datus par to, kas darbojas kā plānots un kas ir jālabo vai jāuzlabo. Šie dati pēc tam informē nākamo iteratīvā dizaina kārtu. Dažas no ieteiktajām UX izmaiņām notiek pirms ierīces izlaišanas. Taču ierīci var pārdot arī tādu, kāda tā ir, un šīs izmaiņas tiek veiktas vēlāk, pirms nākamā versija tiek piedāvāta publiskajam patērētājam.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu mācīšanos

Lieciet skolēniem izvēlēties viedierīci (piemēram, iPhone) un izpētīt, kā ar katru jauno ierīces versiju mainījās lietotāja interfeiss. Viņi var izmantot ekrānuzņēmumus no interneta un aprakstīt, kas, viņuprāt, atšķiras dažādās versijās. Bieži vien ir uzņēmuma dokumentācija, kurā detalizēti aprakstītas iepriekšējā laidiena izmaiņas. Skolēniem pašiem jāizveido izvēlēto viedierīču laika grafiki.

Lūdziet studentus salīdzināt konkrētas markas/modeļa ierīces, lai viņi nesalīdzinātu pilnīgi dažādus tālruņus. Daži modeļi, iespējams, ir sākušies ar paceltiem spiedpogu taustiņiem un pēc tam pārgāja uz skārienekrāniem. Jāatzīmē, ka vēlākā skārienekrāna saskarne ir vairāk saistīta ar tehnoloģiju sasniegumiem, nevis tikai par lietotāja pieredzes uzlabošanu.

Motivēt diskusijas ikona Motivējiet diskusiju - Lietotāja interfeisu dizaineri un inženieri

J: Ir profesionāli dizaineri un/vai inženieri, kuru uzdevums ir maksimāli palielināt lietotāja pieredzi, mijiedarbojoties ar ierīci. Kādām prasmēm, jūsuprāt, ir jābūt vienam no šiem speciālistiem?

A: Atbildes, iespējams, būs atšķirīgas, taču ir daži šī darba aspekti, kas studentiem būtu jāņem vērā. Vismaz šiem speciālistiem jābūt kvalificētiem grafiskajiem dizaineriem un programmētājiem. Viņiem, iespējams, būs jāzina par tipogrāfiju — paņēmienu, kā sakārtot tekstu veidus, lai tie būtu salasāmi un pievilcīgi, kad tie tiek rādīti. Viņiem varētu būt jāzina par estētiku — principiem par to, kas, mūsuprāt, ir skaists vai vizuāli patīkams. Viņiem, iespējams, būs jāzina par cilvēciskajiem faktoriem, kognitīvo zinātni vai ergonomiku — veidiem, kā cilvēki domā un izmanto ierīces, lai tās būtu produktīvas, lai viņi varētu optimizēt dizainu atbilstoši šīm vajadzībām.

J: UI dizaineri ļoti nopietni uztver "atbilstību lietotāju vēlmēm". Ko tas, jūsuprāt, nozīmē, un kā tas, jūsuprāt, ietekmē saskarnes dizainu?

A: Studentiem vispirms ir jādefinē "atbilstība lietotāja vēlmēm" kā tāda, ka saskarne izskatās un reaģē uz lietotāju, kā paredzēts. Tātad pirmā daļa ir tāda, ka tā izskatās pazīstama vai vismaz intuitīva. Otrā daļa ir tāda, ka, kad lietotājs mijiedarbojas ar to, tam jāreaģē uz lietotāja darbībām tā, kā lietotājs paredz un plāno. Tie abi ietekmē dizainu, jo dizaineri vēlas, lai lietotāja pieredze būtu vislabākā. Praksē dažreiz tas nozīmē, ka ir jāpaliek pie līdzīgas saskarnes ar tikai dažām izmaiņām, nevis pilnīgi jauna saskarne ar lielāko daļu izmaiņām. Ja visa saskarne ir jauna, pieredze nesagatavo lietotājus ar cerībām, kā ar to mijiedarboties.

J: Iedomājieties, ka jums ir jāizveido pilnīgi jauns lietotāja interfeiss, kādu neviens vēl nav redzējis. Tas nozīmē, ka lietotājiem nav pieredzes, uz ko balstīties, to lietojot. Ko jūs varētu iekļaut saskarnē, lai tas atbilstu lietotāju vēlmēm? Padoms: padomājiet par VEXcode IQ iekļautajām funkcijām.

A: Lietotāju cerības nav jārada no iepriekšējās pieredzes ar citām saskarnēm. Dažās situācijās lietotāju cerības veidojas, kad viņi pirmo reizi aplūko lietotāja interfeisu. Šādos gadījumos dizaineriem ir jāveido vienkārša lietotāja saskarne. Marķēšana, krāsu kodēšana, tostarp vairāki logi/ekrāni, kas tiek parādīti, kad nepieciešams, sveša teksta/attēlu/krāsu samazināšana un citu uzvedņu izmantošana var palīdzēt lietotājam ātrāk saprast, kā darbojas jaunā lietotāja saskarne.
VEXcode IQ izmanto krāsu kodētus blokus, piemēru projektus, palīdzības informāciju blokiem un, pats galvenais, apmācības, lai parādītu lietotājiem, kā vislabāk mijiedarboties ar VEXcode IQ.