Skip to main content

V5 lodīšu palaišanas ierīce
VEX V5 lodīšu palaišanas ierīce

Robota iespējas

VEX V5 lodīšu palaišanas ierīce ietver redzes sensoru, kas uzstādīts virs robota, noliekts uz leju. Šo robotu var ieprogrammēt, lai tas grieztos, līdz redzes sensors uztver krāsainu bumbiņu, un pēc tam braukt uz to. Kad redzes sensors konstatē, ka robots ir pietiekami tuvu bumbiņai, robots var to ievilkt, izmantojot ieplūdes atveri, un pēc tam izšaut mērķī vai vārtos.

Šī uzbūve nav iespējama bez redzes sensora, taču redzes sensors netika izveidots šim būvējumam. Tā jau bija tehnoloģiska ierīce, kas inovatīvā veidā tika iekļauta šī robota konstrukcijā.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu mācīšanos

Lai paplašinātu šo aktivitāti, palūdziet saviem skolēniem identificēt un marķēt dažādus pielikumus vai dizaina elementus, kas iekļauti V5 lodīšu palaišanas ierīces dizainā.

Sacensību savienojums – pagrieziena punkts

Robota palaišanas ierīces projektēšana ir īpaši noderīga sacensību apstākļos. 2018.–2019. gada VEX robotikas sacensību spēle Pagrieziena punkts prasīja spēlētājiem pārslēgt karogus. Kopā bija deviņi karogi: trīs apakšējie karogi, kurus robots varēja pārslēgt, un seši augstie karogi, kurus varēja pārslēgt, tikai sitot tos ar sacensību bumbu spēles figūrām.

Tāpēc sacensību komandām vajadzēja izstrādāt lodes palaišanas ierīci, kas palaistu bumbu pietiekami augstu un stingri, lai pārslēgtu karogus. Ja bumba tika iešauta karogā pārāk spēcīgi vai nepietiekami spēcīgi, karogs var nepārslēgties pareizi. Palaišanas ierīcei būtu nepieciešama arī iespēja palaist dažādas bumbas spēles figūras mača laikā. Kopā bija seši karogi, kas bija jāpārslēdz. Ja robotam bija iespēja palaist tikai divas bumbiņas vai neierobežotu skaitu bumbiņu, bet tikai ar ātrumu vienu bumbiņu vienlaikus, robotam var nepietikt laika mačā, lai pārslēgtu visas sešas. Dažos spēļu uzvarētāju dizainos bija iekļauti roboti, kas vienlaikus varēja efektīvi palaist vairāk nekā vienu bumbu.

Pagrieziena punktu lauks
Attēls no: http://dreibeingmbh.de/wp-content/uploads/2018/04/VRC-TurningPoint-GameManual-20180427.pdf
Pagrieziena punktu karogi
Attēls no: http://dreibeingmbh.de/wp-content/uploads/2018/04/VRC-TurningPoint-GameManual-20180427.pdf

Šai spēlei bija jāizstrādā un jāizbūvē palaišanas ierīces pielikums, lai robots varētu paņemt dzeltenās bumbas spēles figūras un šaut tās pa karogiem, lai pārslēgtos starp sarkano un zilo komandas krāsu un iegūtu punktus.

Motivēt diskusijas ikona Motivējiet diskusiju - Apsverot robota dizainu

Katru gadu VEX Robotics Competition iepazīstina ar jaunu spēli. Video, kurā tiek prezentēta VEX Robotics Competition Tower Pārņemšana: 2019 - 2020 VRC spēle, ir atrodama šajā saitē. Pašreizējā gada spēles video var atrast šīs saites apakšā , noklikšķinot uz Spēles video.

Kopā un pirms nākamās diskusijas pārskatiet videoklipu par pašreizējās spēles mērķiem.

J: Kādas spējas ir vajadzīgas robotam, lai šī gada spēlē labi darbotos?
A: Atbildes var atšķirties, taču skolēni vispirms var atbildēt ar pamatiem: autonoma programma, spēja ātri braukt un pagriezties utt.

J: Kādas spējas, funkcijas vai pielikumi ir nepieciešami robotam, lai uzvarētu šī gada spēlē?
A: Atkarībā no spēles ar funkcijām un pielikumiem saistītās atbildes var ietvert katapultas dizainu, katapulta dizainu, konveijera lentes dizainu un/vai spararata dizainu. Atbildes, kas saistītas ar spējām, var ietvert spēju ātri un precīzi uzņemt, atbrīvot vai virzīt spēles elementus (vāciņus, kubus, karogus, bumbiņas utt.).

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu apmācību izstrāde

Izstrādājot pielikumus robotam, laba prakse ir redzēt, ko citi ir radījuši un atzinuši par veiksmīgu.
Lieciet studentiem izpētīt citu izveidotos pielikumus un veidot līdzekļus.

Labākā vieta, kur smelties iedvesmu, ir VEX forumā. Forumā var meklēt, izmantojot tādus terminus kā "pielikums" vai specifiskākus terminus, kas saistīti ar dizaina veidu, kuru viņi vēlas izmantot. Ja viņi vēlas iegūt vispārīgāku iedvesmu, "VEX V5 robots" vai līdzīgi meklēšanas vienumi jebkurā attēlu meklētājprogrammā atgriezīs daudzus attēlus, kas varētu kalpot par iedvesmas avotu.

Lieciet studentiem izvēlēties pielikuma veidu vai dizaina iezīmi, lai izpētītu un atrastu divus vai trīs iedvesmojošus piemērus. Palūdziet viņiem integrēt šajos piemēros minētās idejas sava robota plānā šī gada konkursam.