Skip to main content

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio puslapio tikslas

Šis puslapis padės mokiniams užmegzti ryšius tarp konstrukcijos, stabilumo ir konkurencijos robotų. Prieš skaitydami šį puslapį, paprašykite mokinių susimąstyti apie skirtingas robotų ypatybes ir dalis, susijusias su stabilumu, ir užsirašykite šias idėjas į savo inžinerinius sąsiuvinius. Kai mokiniai užrašys savo idėjas, perskaitykite šį puslapį kaip visa klasė.

Žmonių komanda laiko valdiklius ir stovi virš VEX žaidimų aikštelės
Stabilumas yra vertingas roboto dizaino komponentas

Stabilumo svarba su varžybų robotais

Varžybų robotai yra judantys objektai, kurie turi turėti galimybę greitai išsitiesti, pakelti ir judėti neapvirsdami. Pagal taisykles, prasidėjus rungtynėms, komandoms neleidžiama liesti savo roboto, todėl projektuojant varžybų robotą svarbu atsižvelgti į stabilumą. Jei robotas apsiverčia ir nebegali susitvarkyti, komanda greičiausiai pralaimėjo rungtynes.

Komandos turi atsižvelgti į savo robotų savybes, susijusias su jų stabilumu:

  • Gravitacijos centras

  • Ratų išdėstymas

  • Traukos

  • Greitis

  • Jėga

  • Aukštis

  • Plotis

Gera praktika yra sudaryti planą ir eskizuoti savo projektą inžineriniame bloknote prieš kuriant robotą, nes tikėtina, kad norint rasti tinkamiausią dizainą, prireiks daug iteracijų.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Kompromisai

Kiekvienas studentas, kuriantis ir planuojantis varžybų robotą, turėtų pripažinti, kad yra kompromisų tarp greičio ir stabilumo. Paklauskite mokinių, kaip jie galėtų planuoti šį kompromisą. Studentai turėtų planuoti sumažinti greitį bent jau staigiai sukant (susiję su sukibimu) arba ištiesiant roboto manipuliatorius (susiję su svorio centru).

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi stabilią pavarą

Norėdami išplėsti šią veiklą, paprašykite mokinių peržiūrėti šių metų žaidimą spustelėdami šią nuorodą. Tada paprašykite mokinių perskaityti Kaip pasirinkti varžybų roboto pavarą. Paprašykite jų aptarti ir nuspręsti, kuris dizainas būtų efektyviausias šių metų žaidimui, jei jie atsižvelgtų tik į greitį. Tada paklauskite jų, kuris dizainas būtų veiksmingiausias, jei jie atsižvelgtų tik į stabilumą. Taip pat galite paklausti, kurią pavarą jie pasirinktų ir kodėl. Prieš apibendrindami savo mintis savo inžinerijos sąsiuviniuose, mokiniai turėtų apsvarstyti greičio ir stabilumo kompromisą.