Skip to main content

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Šio puslapio tikslas

Šio puslapio tikslas – supažindinti su pasikartojančio dizaino koncepcija. Perskaitykite šį puslapį kartu su mokiniais ir įsitikinkite, kad jie supranta kartotinio projektavimo sąvoką prieš tai praktikuodami, pereidami prie antrojo etapo, kuriame jie tobulins savo ankstesnį bokšto dizainą.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

Jei mokiniams sunku suprasti kartotinio dizaino sąvoką, įtraukite mokinius į visos klasės diskusiją ir užduokite mokiniams tokius klausimus: „Kokie pavyzdžiai, kai reikėjo sukurti, sukurti ar nupiešti ką nors, ką reikėjo redaguoti? “ „Ar kada nors padarėte klaidą ir turėjote ją taisyti? Galbūt net kelis kartus? „Ar jums buvo pateikta atsiliepimų, kad dizainas ar kūrinys būtų geresni?

Vilkas bando dūkti, pūsti ir susprogdinti trijų paršiukų namus
Didelis, blogas vilkas bando susprogdinti tris mažų kiaulių namelius.

Jūsų dizaino tobulinimas

Pasakojime vaikams Trys paršiukaikiaulės stato namus, kad apsisaugotų nuo vilko. Kiekviena kiaulė namo statybai naudoja skirtingą medžiagą: šiaudus, pagaliukus ir plytas. Vilkas savo galingu kvapu bando susprogdinti namus.

Namas iš šiaudų iškart sugriūna. Jis nėra pakankamai stiprus, kad atlaikytų vilko kvėpavimą. Namas iš pagaliukų kiek tvirtesnis, bet ir griūna. Mūrinis namas atlaiko vilko jėgą, o vilkas pasiduoda.

Norėdami įsitikinti, kad jūsų pastatas yra toks pat stiprus ir tvirtas, kokio norite, turėtumėte išbandyti kelis skirtingus dizainus. Išbandykite savo pirmąjį dizainą ir sužinokite, kas veikia, o kas ne. Užsirašykite savo idėjas, tada atlikite keletą pakeitimų, kurie, jūsų nuomone, galėtų pagerinti dizainą. Išbandykite dar kartą ir pažiūrėkite, kas atsitiks. Šis procesas vadinamas kartotiniu dizainu. Po kelių savo dizaino versijų (iteracijų) sužinosite, kokios idėjos veikia geriau, o ko vengti.

Išplėskite savo mokymosi piktogramą Išplėskite savo mokymąsi popierinio lėktuvo dizainas

Norėdami išbandyti kitas veiklas pagal šią koncepciją, paprašykite savo mokinių sulankstyti popieriaus lapą į popierinį lėktuvą. Lėktuvas gali būti bet kokio dizaino, kurio jie nori – jis neturi būti tam tikros formos. Nurodykite mokiniams išmesti popierinį lėktuvą, kad pamatytų, kaip gerai jis skrenda. Paprašykite mokinių įrašyti savo dizainą ir rezultatus į savo inžinerijos sąsiuvinį. Paprašykite mokinių pakartoti šį procesą dar du kartus, kad iš viso būtų trys lėktuvai. Kai mokiniai įsitrauks į kartotinį projektavimo procesą, kad pagerintų savo popierinio lėktuvo dizainą, mokiniai užbaigia šią užduotį ir savo inžinerijos sąsiuvinyje užrašo paskutines mintis apie pažangą nuo pirmojo projekto iki trečiojo.