Skolotāju rīkkopa
-
Šīs lapas mērķis
Šī lapa palīdzēs skolēniem izveidot savienojumus starp struktūru, stabilitāti un sacensību robotiem. Pirms šīs lapas lasīšanas palūdziet studentiem izdomāt dažādas robotu funkcijas un daļas, kas ir saistītas ar stabilitāti, un ierakstīt šīs idejas savos inženiertehniskajos piezīmju grāmatiņās. Kad skolēni ir pierakstījuši savas idejas, izlasiet šo lapu kā visa klase.

Stabilitātes nozīme ar sacensību robotiem
Sacensību roboti ir kustīgi objekti, kuriem ir jāspēj ātri izstiepties, pacelties un pārvietoties, neapgāžoties. Saskaņā ar noteikumiem komandas nedrīkst pieskarties savam robotam pēc mača sākuma, tāpēc, izstrādājot sacensību robotu, ir svarīgi ņemt vērā stabilitāti. Ja robots apgāžas un vairs nespēj laboties, komanda, visticamāk, ir zaudējusi spēli.
Komandām ir jāņem vērā savu robotu īpašības, kas ir saistītas ar to stabilitāti:
-
Smaguma centrs
-
Riteņu novietojums
-
Vilce
-
Ātrums
-
Spēks
-
Augstums
-
Platums
Pirms robota izveides ir laba prakse izstrādāt plānu un ieskicēt savu dizainu inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā, jo, visticamāk, būs nepieciešamas daudzas iterācijas, lai atrastu vislabāko dizainu.
Skolotāju rīkkopa
-
kompromisi
Ikvienam studentam, kurš izstrādā un plāno sacensību robotu, jāatzīst, ka pastāv kompromisi starp ātrumu un stabilitāti. Pajautājiet studentiem, kā viņi varētu plānot šo kompromisu. Studentiem jāplāno samazināt ātrumu vismaz strauji pagriežoties (attiecībā uz saķeri) vai izbīdot robota manipulatorus (attiecībā uz smaguma centru).
Paplašiniet savu apmācību
izvēloties stabilu piedziņu
Lai paplašinātu šo aktivitāti, lūdziet studentiem apskatīt šī gada spēli, noklikšķinot uz šī saite. Pēc tam palūdziet studentiem izlasīt Kā izvēlēties piedziņu sacensību robotam. Lūdziet viņus apspriest un noteikt, kurš dizains būtu visefektīvākais šī gada spēlei, ja viņi ņemtu vērā tikai ātrumu. Pēc tam pajautājiet viņiem, kurš dizains būtu visefektīvākais, ja viņi apsvērtu tikai stabilitāti. Varat arī jautāt, kuru piedziņu viņi izvēlētos un kāpēc. Pirms domu apkopošanas savās inženierzinātņu piezīmju grāmatiņās skolēniem jāapsver kompromiss starp ātrumu un stabilitāti.