Skip to main content

Most, hogy az összeállítás befejeződött, fedezze fel, és nézze meg, mire képes. Ezután válaszoljon ezekre a kérdésekre a mérnöki jegyzetfüzetében.

  1. Hogyan használná az Autopilotot a mindennapi életében? Milyen feladatokat tudna elvégezni a robot?

  2. Gondoljon az Autopilot különböző érzékelőire, és magyarázza el, hogy ezek az érzékelők hogyan segíthetnek megoldani egy problémát a mindennapi életében. (Példa: A távolságérzékelő segíthet megtalálni a falakat a lakásomban, amikor porszívózik).

  3. Gondoljon vissza az Autopilot felépítésére, mit tanácsolna annak, aki elkezdi az építést?

  4. Gondolj arra, hogy minden nap melyik helyre jársz iskolánkban. Írj le 3-5 lépést, hogy eljuss innen arra a helyre, mintha egy barátodnak magyaráznád el.

Tanári eszköztár ikonra Tanári Eszköztár - Válaszok

  1. A válaszok eltérőek lehetnek, ha arról beszélünk, hogyan lehetne a robotokat használni a mindennapi életben. Ne felejtsen el olyan modellezési példákat használni, mint az Uber önvezető autója vagy a szőnyegeket porszívózó Roomba.

  2. A feltérképezési feladatra adott válaszok eltérőek lehetnek, de a középpontjában a tanulók képesek lesznek térben megragadni, hogyan adjanak útbaigazítást és navigáljanak a virtuális feladatban. Ha a tanulók küszködnek, kérd meg őket, hogy rajzolják ki a térképet, és jelöljék meg a kanyarokat nyilakkal, például előre, hátra, balra és jobbra.

  3. A különbség a robotok és az emberek között az, hogy a robotok a küldetés veszélyeztetése nélkül hajtják végre a parancsot. Ezzel a tudással elmondhatja a tanulóknak, hogy ha a számításaik hibásak, a robot a falba csaphat.

Bővítse ki a tanulást ikont Bővítse tanulását

A térbeli térképezés fontos készség a tanulók számára. Osztályként dolgozza ki a következő tevékenységet a negyedik Felfedezési kérdés segítségével.

  • Kérje meg a tanulókat, hogy osszák meg útbaigazításaikat (3-5 lépés) egy ismerős helyre az iskolában.

  • Kérje meg a tanulókat, hogy most menjenek vissza, és használjanak olyan irányjelző szavakat, mint az előre, hátra, balra és jobbra.

  • Irányítsd a tanulókat, hogy térben gondolkodjanak térképezési készségeikről a mérés szempontjából. Kérdezd meg a tanulókat: „Használtál mértékegységeket? Ha igen, miért?”

  • Hagyjon időt a tanulóknak, hogy módosítsák útmutatásaikat olyan mérőszavakkal, mint a hüvelyk és a láb.

  • Vezesse a tanulókat arra, hogy gondolják át, miben különböznének ezek az irányok egy robottal.

  • Kérdezd meg a tanulókat: „Hogyan változtatnál útmutatásokon, ha egy robotnak adnád őket? Mit kellene másképp lebontani? Írjon át 2 lépést a változás megjelenítéséhez."

  • Adjon időt a tanulóknak az újraírásra. Ha a tanulóknak továbbra is segítségre van szükségük, sétáljon körbe, és megkönnyítse a hibaelhárítást.

  • Engedje meg a tanulóknak, hogy ezúttal egy robot segítségével megosszák a kész lépéseket, hogy az iskola ismerős helyére menjenek.

  • Oszd meg a tanulókkal, hogy a térbeli érvelés hogyan kapcsolódik a számítógépes gondolkodáshoz, mint ahogy a helyesírás az olvasáshoz. Ha képekben gondolkodunk, könnyebb a kódolás. Ennek az az oka, hogy a kódolás ötlete valóra válik és gyakorlatiassá válik. Beszélhetünk a képernyőn kódot használó robotokról, és hasonlóképpen gondolhatunk ugyanarra a kódra térben egy olyan területen, mint például egy tanterem.

    A számítógépes gondolkodás (kódban gondolkodás) és a térbeli érvelés (a kód látása) összekapcsolása pozitív hatással van az ember azon képességére, hogy kézzelfogható módon megértse a kódolást. Végső soron arra tanítjuk a hallgatókat, hogy számítási módszerrel fedezzenek fel megoldásokat, amelyek kritikusak a mai világban fellelhető összetett problémák megoldásában. Az ideális eredmény, ha ezeket a problémákat kifejezetten a térbeli érveléssel gondoljuk át.

  • Hagyjon időt a tanulóknak arra, hogy meghallgassák mások útbaigazítását az iskola körüli ismerős helyekre.

  • Ha marad idő, válassz egy tanuló útmutatásait, és kérd meg az osztályt, hogy úgy hajtsa végre az utasításokat, mintha az osztály robotok lennének.