Skip to main content

STEM laboratorijas
Augstākais tornis

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Šīs lapas mērķis

Šīs lapas mērķis ir iepazīstināt ar iteratīvā dizaina jēdzienu. Izlasiet šo lapu kopā ar studentiem un pārliecinieties, ka viņi saprot iteratīvā dizaina jēdzienu, pirms viņi to praktizē, pārejot uz otro kārtu, kurā viņi uzlabos savu iepriekšējo torņa dizainu.

Skolotāju padomu ikona Skolotāju padomi

Ja skolēniem ir grūti saprast iteratīvā dizaina jēdzienu, iesaistiet skolēnus visas klases diskusijā un uzdodiet skolēniem tādus jautājumus kā: “Kādi ir daži piemēri, kad jums bija jāveido, jāizveido vai jāzīmē kaut kas, kas bija jārediģē? ” “Vai jūs kādreiz esat pieļāvis kļūdu un nācies to labot? Varbūt pat vairākas reizes? "Vai jums ir sniegtas atsauksmes, lai uzlabotu dizainu vai radīšanu?"

Vilks mēģina nopūst un nopūst trīs cūku mājas
Lielais, sliktais vilks mēģina uzspridzināt trīs mazo cūku mājiņas.

Jūsu dizaina uzlabošana

Bērnu stāstā Trīs sivēntiņicūkas ceļ mājas, lai pasargātu sevi no vilka. Katra cūka mājas celtniecībai izmanto citu materiālu: salmus, nūjas un ķieģeļus. Vilks ar savu spēcīgo elpu cenšas nogāzt mājas.

Māja, kas celta no salmiem, uzreiz tiek nopūsta. Tas nav tik stiprs, lai izturētu vilka elpu. Māja no nūjām ir nedaudz stiprāka, bet arī nokrīt. Ķieģeļu māja iztur vilka spēku, un vilks padodas.

Lai pārliecinātos, ka jūsu ēka ir tik spēcīga un izturīga, cik vēlaties, jums vajadzētu izmēģināt vairākus dažādus dizainus. Pārbaudiet savu pirmo dizainu un noskaidrojiet, kas darbojas un kas nē. Pierakstiet savas idejas un pēc tam veiciet dažas izmaiņas, kas, jūsuprāt, varētu uzlabot dizainu. Pārbaudiet vēlreiz un redziet, kas notiek. Šo procesu sauc par iteratīvo dizainu. Pēc vairākām sava dizaina versijām (iterāciju) jūs uzzināsit, kuras idejas darbojas labāk un no kā izvairīties.

Paplašiniet savu mācību ikonu Paplašiniet savu apmācību papīra lidmašīnas dizains

Lai izmēģinātu citas darbības ar šo koncepciju, palūdziet saviem skolēniem salocīt papīra lapu papīra lidmašīnā. Lidmašīna var būt jebkura dizaina, ko viņi vēlas - tai nav jāievēro noteikta forma. Uzdodiet studentiem mest papīra lidmašīnu, lai redzētu, cik labi tā lido. Lūdziet studentus ierakstīt savu dizainu un rezultātus savā inženiertehniskajā piezīmju grāmatiņā. Lūdziet studentiem atkārtot šo procesu vēl divas reizes, lai kopā iegūtu trīs lidmašīnas. Kad studenti ir iesaistījušies iteratīvajā projektēšanas procesā, lai uzlabotu savu papīra lidmašīnas dizainu, lieciet studentiem pabeigt šo darbību, savā inženierijas piezīmju grāmatiņā ierakstot savas pēdējās domas par progresu no pirmā projekta līdz trešajam.