Skip to main content

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāja rīkkopa izmantojot Think-Pair-Share

Iesakiet studentiem kritiski padomāt par jautājumiem, iesaistoties domāšanas pārī, daloties pārī. Lai to izdarītu, vispirms lieciet skolēniem pašiem atbildēt uz jautājumiem savā inženierzinātņu piezīmju grāmatiņā. Inženiertehnisko piezīmju grāmatiņu var izmantot kā novērtējumu. Noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm (Google Doc/.docx/.pdf), lai skatītu inženierijas piezīmju grāmatiņas rubriku (atsevišķas pārdomas). Pēc tam pēc dažām minūtēm aiciniet studentus vērsties pie partnera vai trīs studentu grupas, lai pārrunātu katra studenta rakstīto. Mudiniet viņus pārdomāt dažādas atbildes, ko sniedz viņu vienaudži. Sadarbība var būt arī viens no vērtēšanas veidiem. Noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm (Google Doc/.docx/.pdf)  , lai skatītu sadarbības rubriku. Visbeidzot, pēc dažām minūtēm atveriet nodarbību diskusijām, lai iegūtu kritiskāku jautājumu analīzi.

Tagad, kad esat pabeidzis būvniecību, pārbaudiet, kā tas darbojas. Spēlējiet ar savu uzbūvi un pēc tam atbildiet uz šiem jautājumiem savā inženierijas piezīmju grāmatiņā.

  1. Kā jūs domājat, ka zemestrīces platforma simulēs zemestrīci?

  2. Vai ir kādas Zemestrīču platformas daļas, kas, jūsuprāt, ir vājas vai kuras varētu labāk nostiprināt?

  3. Kādām vēl lietojumprogrammām varētu izmantot šādu būvējumu?

Skolotāja rīklodziņa ikona Skolotāju rīkkopa - Atbildes

  1. Atbildes var atšķirties, taču paskaidrojumi, kas ietver Smart Motor un Tee Beam pagriešanos, kas attiecīgi šūpo platformu, ir ideāls skaidrojums.

  2. Atbildes var likt domāt, ka 1x8 un 1x10 sijas, kas savienotas ar 2x1 savienotāja tapām, ir konstrukcijas vājās vietas. Labs turpinājums ir pajautāt studentiem, kā viņi mainītu uzbūvi, lai padarītu šos punktus spēcīgākus.

  3. Atbildes, iespējams, ļoti atšķirsies daļēji atkarībā no tā, kā studenti apraksta, kā platforma simulē zemestrīci. Jebkura atbilde, kas saistīta ar objekta kratīšanu vai atsitīšanu platformas augšpusē, ir pamatota.