Teacher Toolbox - Cel tej strony
Celem tej strony jest wprowadzenie koncepcji projektowania iteracyjnego. Przeczytaj tę stronę z uczniami i upewnij się, że rozumieją koncepcję projektowania iteracyjnego, zanim ją przećwiczą, przechodząc do rundy drugiej, podczas której udoskonalą swój poprzedni projekt wieży.
Wskazówki dla nauczycieli
Jeśli uczniowie mają problemy ze zrozumieniem koncepcji projektowania iteracyjnego, zaangażuj ich w dyskusję w całej klasie i zadaj uczniom pytania takie jak: „Jakie są przykłady sytuacji, w których musieliście zbudować, stworzyć lub narysować coś, co wymagało edycji? ” „Czy kiedykolwiek popełniłeś błąd i musiałeś go naprawić? Być może nawet wielokrotnie?” „Czy otrzymałeś informację zwrotną, dzięki której możesz ulepszyć projekt lub dzieło?”
Udoskonalanie swojego projektu
W bajce dla dzieci Trzy małe świnkiświnie budują domy, aby chronić się przed wilkiem. Każda świnia do budowy domu używa innego materiału: słomy, patyków i cegieł. Wilk swoim potężnym oddechem próbuje zdmuchnąć domy.
Dom ze słomy zostaje natychmiast zmieciony w powietrze. Nie jest wystarczająco silny, aby wytrzymać oddech wilka. Dom z patyków jest trochę mocniejszy, ale też się wali. Dom murowany wytrzymuje siłę wilka, a wilk się poddaje.
Aby mieć pewność, że Twój budynek będzie tak mocny i wytrzymały, jak chcesz, powinieneś wypróbować wiele różnych projektów. Przetestuj swój pierwszy projekt i zobacz, co działa, a co nie. Zapisz swoje pomysły, a następnie wprowadź zmiany, które Twoim zdaniem mogą ulepszyć projekt. Przetestuj ponownie i zobacz, co się stanie. Proces ten nazywa się projektowaniem iteracyjnym. Po kilku wersjach (iteracji) Twojego projektu dowiesz się, które pomysły sprawdzają się lepiej, a czego unikać.
Rozszerz swoją naukę - Iteracyjny projekt papierowego samolotu
Aby wypróbować inne ćwiczenia związane z tą koncepcją, poproś uczniów, aby złożyli kartkę papieru w papierowy samolot. Samolot może mieć dowolną konstrukcję – nie musi mieć określonej formy. Poleć uczniom, aby rzucili papierowy samolot i zobaczyli, jak dobrze leci. Poproś uczniów, aby zapisali swój projekt i wyniki w notatniku inżynierskim. Niech uczniowie powtórzą ten proces jeszcze dwa razy, aby otrzymać w sumie trzy samoloty. Gdy uczniowie zaangażują się w iteracyjny proces projektowania mający na celu ulepszenie projektu papierowego samolotu, poproś uczniów, aby zakończyli to ćwiczenie, zapisując w swoich notatnikach inżynierskich swoje końcowe przemyślenia na temat postępów od pierwszego do trzeciego projektu.