Skip to main content

Конкурсна команда
Зміна швидкості є важливою навичкою під час змагань

Швидкість і контроль

Змагальні роботи повинні рухатися по трасі точними та акуратними рухами. Вони також переміщують, складають або хапають певні об’єкти, щоб отримати бали. Роботи повинні мати можливість правильно змінювати швидкість, щоб здійснювати більш контрольовані рухи. Наприклад, якщо від робота потрібно підняти об’єкт, робот наближається до об’єкта на повній швидкості перед тим, як підняти його, ймовірно, призведе до того, що робот наштовхнеться на об’єкт або перетне його. Було б вигідніше, щоб робот сповільнився перед об’єктом, перш ніж підняти його.

Час є одним із найбільших обмежень у змагальному матчі. Робот повинен постаратися набрати якомога більше очок за відведений час. Для цього робот повинен рухатися якомога швидше, зберігаючи контроль. Якщо роботу потрібно рухатися навколо певного об’єкта, зменшення швидкості дає йому більше контролю під час повороту. Щоб рухати робота вперед або назад якомога швидше, швидкість також повинна збільшуватися. Завдання в змаганнях полягає в тому, щоб знайти баланс між роботом, який рухається з високою швидкістю, і контролем, щоб отримати якомога більше балів!

Розширення вашого навчання значок Розширюйте свої навички - використовуючи швидкість для перемоги

Нехай учні імітують змагання, тренуючись орієнтуватися навколо об’єктів. Створіть курс, що містить п’ять об’єктів різного розміру. Попросіть учнів якнайшвидше об’їхати всі об’єкти, не втрачаючи контролю над роботом.

Заохочуйте студентів повернутися до розділу Play цієї лабораторії STEM, якщо їм потрібна допомога з програмуванням робота, щоб він змінював свою швидкість під час руху вперед, заднім ходом або повороту. Нагороджуйте студентів одним балом за кожен об’єкт, навколо якого вони можуть переміщатися, не торкаючись свого робота та/або не втрачаючи його. Втрата контролю над роботом включає перекидання або наїзд на предмети. Також нараховуйте бали за час. Кожен учень починає з восьми балів, а потім вони зменшуються з кожною хвилиною, яку учень витратив на навігацію свого робота курсом.

Це зараховане завдання почне сприймати у студентів уявлення про змагання та те, як вони можуть бути ефективними та точними зі своїм роботом, змінюючи його швидкість.