Інструменти вчителя
-
Мета цього розділу
Мета розділу «Ігра» полягає в тому, щоб студенти навчилися програмувати робота-автопілота для керування та повороту з різними швидкостями за допомогою блоків [встановити швидкість руху] та [встановити швидкість повороту]. Учні починають розділ «Грати», навчаючись їздити зі швидкістю за замовчуванням (50%), зменшуючи, а потім збільшуючи швидкість. Перед початком діяльності вони додають шпильку до одного з коліс автопілота, щоб вони могли чіткіше бачити різницю у швидкості. Далі вони вчаться повертати зі швидкістю за замовчуванням (50%), зменшувати та збільшувати швидкість.Прочитайте цю сторінку разом зі студентами, перш ніж переходити до дослідження зміни швидкості. Використовуйте запитання для мотиваційного обговорення після читання, щоб подумати, коли вони можуть змінити швидкість своїх роботів для різних завдань.
-
Поведінка роботів
Щоб переглянути поведінку роботів для зміни швидкості, натисніть одне з цих посилань (Google Doc/.docx/.pdf).
Розумні двигуни VEX IQ можна запрограмувати на обертання або рух із різними швидкостями. Якщо ви раніше запрограмували свого робота їздити або повертати, ви, ймовірно, робили це зі швидкістю за замовчуванням. Швидкість за замовчуванням – це швидкість, на яку Smart Motors обертається автоматично, якщо ви не додаєте жодного типу блоку для налаштування швидкості. Швидкість за замовчуванням становить 50% від максимальної швидкості. Максимальна швидкість 100%.
Блоки для налаштування швидкості важливі, тому що ви можете захотіти, щоб ваш робот їхав або повертав швидше чи повільніше. Наприклад, ви можете змагатися з іншим роботом і хочете, щоб ваш робот їхав якомога швидше. Або ви можете захотіти, щоб ваш робот їхав або повертав повільніше, наприклад, коли йому потрібно ретельно виконати завдання, як-от переміщення лабіринтом.
Мотивуйте дискусію
Q: Хтось із студентів раніше використовував блок для встановлення швидкості? Чому вони це використали? Як це покращило проект їхнього робота?
A: Якщо жоден студент не використовував його раніше, ви можете перейти до наступного запитання. Якщо учень (учні) використовував його, попросіть їх пояснити, чому вони використали його у своєму проекті. Підкресліть для всіх студентів, що уповільнення двигунів або їх збільшення підходить для завдання робота.
З: Які дії ви б запрограмували, щоб робот робив повільно? На які дії ви б швидко запрограмували робота?
A: Відповіді можуть сильно відрізнятися, але це обговорення має підкреслити, що завдання, які вимагають ретельної точності, часто виконуються повільніше. У ситуаціях, коли час до завершення важливіший, ніж ретельна точність, робота можна запрограмувати на більш швидкі рухи.
Інструменти вчителя проти швидкості
У цій лабораторії STEM студенти використовують блоки для встановлення швидкості, але в основному вона зосереджується на зміні відсотка максимальної швидкості в межах блоку швидкості. Швидкість зазвичай визначається як швидкість і напрямок. Студенти можуть запитати про це. Зміна швидкості робота також змінює його швидкість. Напрямок руху робота задається в інших блоках (наприклад, блок [drive] або [turn]).