Skolotāja rīklodziņš
-
Šīs sadaļas mērķis
Rotaļu sadaļas mērķis ir, lai skolēni iemācītos ieprogrammēt Autopilota robotu, lai tas brauktu un grieztos dažādos ātrumos, izmantojot blokus [iestatīt piedziņas ātrumu] un [iestatīt pagrieziena ātrumu]. Studenti sāk Play sadaļu, mācoties braukt ar noklusējuma ātrumu (50%), samazināt un pēc tam palielināt ātrumu. Pirms aktivitātes sākšanas viņi piestiprina tapu vienam no Autopilota riteņiem, lai viņi varētu skaidrāk redzēt ātruma atšķirības. Pēc tam viņi iemācās griezties ar noklusējuma ātrumu (50%), samazināt un palielināt ātrumu.Izlasiet šo lapu kopā ar studentiem, pirms pāriet uz mainīgā ātruma izpēti. Izmantojiet Motivēt diskusiju jautājumus pēc lasīšanas, lai apsvērtu, kad viņi var mainīt savu robotu ātrumu dažādiem uzdevumiem.
-
Robotu uzvedība
Lai uzzinātu par robotu uzvedību ātruma maiņai, noklikšķiniet uz vienas no šīm saitēm (Google Doc/.docx/.pdf).
VEX IQ Smart Motors var ieprogrammēt, lai tie grieztos vai brauktu dažādos ātrumos. Ja iepriekš esat ieprogrammējis savu robotu braukt vai pagriezties, iespējams, jūs to darījāt ar noklusējuma ātrumu. Noklusējuma ātrums ir ātrums, ar kādu Smart Motors griežas automātiski, ja nepievienojat nekāda veida blokus ātruma iestatīšanai. Noklusējuma ātrums ir 50% no maksimālā ātruma. Maksimālais ātrums ir 100%.
Ātruma iestatīšanas bloki ir svarīgi, jo jūs varētu vēlēties, lai jūsu robots brauc vai griežas ātrāk vai lēnāk. Piemēram, jūs varētu sacensties ar citu robotu un vēlaties, lai jūsu robots brauc pēc iespējas ātrāk. Vai arī jūs varētu vēlēties, lai jūsu robots brauktu vai grieztos lēnāk, piemēram, kad tam ir rūpīgi jāizpilda kāds uzdevums, piemēram, jāpārvietojas labirintā.
Motivēt diskusiju
J: Vai kāds skolēns agrāk ir izmantojis bloku, lai iestatītu ātrumu? Kāpēc viņi to izmantoja? Kā tas uzlaboja viņu robota projektu?
A: Ja neviens skolēns to iepriekš nav izmantojis, varat pāriet pie nākamā jautājuma. Ja skolēns(-i) to ir izmantojis, lūdziet viņus paskaidrot, kāpēc viņi to izmantoja savā projektā. Uzsveriet visiem skolēniem, ka motoru palēnināšana vai palielināšana bija piemērota robota uzdevumam.
J: Kādas lietas jūs ieprogrammētu, lai robots darītu lēnām? Kādas darbības jūs ieprogrammētu robotam, lai tas ātri veiktu?
A: Atbildes var ievērojami atšķirties, taču šajā diskusijā ir jāuzsver, ka uzdevumi, kas prasa rūpīgu precizitāti, bieži tiek izpildīti lēnāk. Situācijās, kad laiks līdz pabeigšanai ir svarīgāks par rūpīgu precizitāti, robotu var ieprogrammēt ātrākām kustībām.
Skolotāju rīkkopa pret ātrumu
Šajā STEM laboratorijā studenti izmanto blokus ātruma iestatīšanai, bet galvenokārt koncentrējas uz maksimālā ātruma procentuālās daļas maiņu ātruma blokā. Ātrumu parasti definē gan kā ātrumu, gan virzienu. Studenti varētu par to jautāt. Mainot robota ātrumu, mainās arī tā ātrums. Robota kustības virziens ir iestatīts citos blokos (piemēram, [braukšanas] vai [pagrieziena] blokā).