Skip to main content

STEM laboratorijos
Bandomoji vieta - VEX IQ jutikliai

Skaitykite apie giroskopo jutiklį

Norėdami sužinoti daugiau apie giroskopo jutiklį, paprašykite Skaitytojo suorganizuoti, kaip grupė skaitys VEX IQ giroskopo jutiklis straipsnį iš VEX bibliotekos. Šiame straipsnyje bus aptarta, kaip veikia giroskopinis jutiklis, ir pateikiami bendri naudojimo būdai.

Programa su giroskopiniu jutikliu

Leiskite programuotojui atidaryti VEXcode IQ  ir atlikti šiuos veiksmus:

Išbandykite giroskopo jutiklį

Leiskite testeriui prijungti VEX IQ Brain prie kompiuterio ir atlikite šiuos veiksmus:

 • Atsisiųskite projektą į IQ Robot Brain.

 • Vykdykite projektą , kad praneštumėte ir išspausdintumėte esamo giroskopo jutiklio kryptį laipsniais, kai giroskopo jutiklis sukasi.

 • Jei reikia pagalbos atsisiunčiant ir paleidžiant projektą, žiūrėkite Atsisiųskite ir vykdykite projektą mokomąjį vaizdo įrašą.

 • Remdamiesi savo pastebėjimais, kaip jutiklis veikė bandymo lovoje, ir gauta informacija iš rodmenų, atsakykite į šiuos klausimus ir paprašykite įrašymo įrenginio juos įrašyti į savo inžinerinį bloknotą:

  1. Kas lemia giroskopo jutiklio vertės padidėjimą? Kas lemia jo mažėjimą?

  2. Ar giroskopo jutiklis gali pranešti apie didesnes nei 360 vertes?

  3. Kodėl būtų naudinga įtraukti giroskopo jutiklį į robotą?

  4. Ar giroskopo jutiklis gali matuoti daugiau nei vieną ašį vienu metu?

   • Ar gali tuo pačiu metu matuoti aukštyn ir žemyn, taip pat kairėn ir dešinėn?

   • Ką daryti, jei giroskopo jutiklis robote yra kitaip?

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - atsakymai

Šie atsakymai gali skirtis:

 1. Giroskopo jutiklio sukimas prieš laikrodžio rodyklę padidina giroskopo jutiklio reikšmę, o sukant jį pagal laikrodžio rodyklę sumažina.

 2. Giroskopo jutiklis gali pranešti reikšmes nuo 0 iki 359,99. Kai giroskopas pasiekia 360 laipsnių, jis praneša kaip nulis.

 3. Roboto giroskopo jutiklis leidžia robotui atlikti tikslesnius posūkius.

 4. Giroskopo jutiklis vienu metu gali matuoti tik vieną ašį.

  • Giroskopo jutiklis gali matuoti x ašį (iš kairės į dešinę), taip pat y ašį (aukštyn ir žemyn), tik ne tuo pačiu metu.
  • Jei giroskopo jutiklis pirmą kartą buvo uždėtas ant roboto, kad jis matuotų x ašį, tada giroskopo jutiklį būtų galima pasukti ant šono, kad būtų išmatuota y ašis (aukštyn ir žemyn). Tai gali būti naudinga matuojant manipuliatorius, pvz., nagų ranką. Giroskopo jutiklis gali būti naudojamas pakelti ir nuleisti ranką tiksliai matuojant.

Mokytojo patarimų piktograma Mokytojo patarimai

Paprašykite mokinių nustatyti jutiklio rodyklės kryptį ir išbandyti giroskopo jutiklio sukimąsi, kad suprastumėte, kurią ašį jis aptinka ir kaip jo pateikiamos reikšmės atitinka tą judėjimą.

Mokytojo įrankių dėžutės piktograma Mokytojo įrankių rinkinys - Trikčių šalinimas

Dirbant su giroskopiniu jutikliu, gali pasitaikyti atvejų, kai jis neveikia taip, kaip turėtų. Jei taip atsitiks, pradėkite trikčių šalinimą atlikdami šiuos veiksmus:

 • Pirmiausia patikrinkite, ar giroskopo jutiklio programinė įranga yra atnaujinta. Norėdami gauti daugiau informacijos apie programinės įrangos atnaujinimą, skaitykite šį straipsnį.

 • Jei programinė įranga yra atnaujinta, toliau žiūrėkite į įrenginio informacijos ekraną IQ Brain, kad patikrintumėte, koks kampas ir posūkių skaičius registruojamas smegenyse. Naudokite straipsnį „Kaip pašalinti VEX IQ jutiklių triktis“.

 • Jei įrenginio informacija pateikia tikslias reikšmes, problema gali būti ta, kad studentas neteisingai nukopijavo projektą.

  • Norėdami pašalinti projekto triktis, patikrinkite, ar įrenginys tinkamai sukonfigūruotas – tai reiškia, kad jie naudojo tinkamą „Testbed“ projekto pavyzdį. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip konfigūruoti giroskopo jutiklį, skaitykite straipsnį „Kaip konfigūruoti VEX IQ jutiklius – VEXcode IQ“ .

  • Įsitikinkite, kad mokiniai teisingai nukopijavo ir sukūrė projektą. Galite naudoti VEXcode IQ bloką spausdinti , kad rodytumėte dabartines jutiklio reikšmes smegenyse, kai projektas tęsiasi iki klaidos arba projekto pabaigos.

 • Jei įrenginio informacijoje NEPARAŠYTA tikslių verčių, problema gali būti susijusi su aparatine įranga.

  • Norėdami pašalinti aparatinės įrangos triktis, pabandykite patikrinti prievado jungtį su Smart Cable, vadovaudamiesi straipsniu „Kaip prijungti VEX IQ įrenginius prie išmaniųjų prievadų“.

  • Jei giroskopo jutiklis prijungtas tinkamai ir jis vis tiek neveikia taip, kaip turėtų, gali kilti fizinė giroskopo jutiklio problema. Išbandykite jį išjungdami su kitu giroskopiniu jutikliu.